Esélye sem volt az olaszok ellen az ifjúsági hokiválogatottnak

Orbán Zsolt 2021. december 14., 23:39 utolsó módosítás: 2021. december 15., 00:26

Románia U20-as jégkorong-válogatottja második mérkőzését is elveszítette a brassói rendezésű divízió II/A világbajnokságon. A második játéknapon az olaszok lenullázták a többségében székelyföldi fiatalokból álló házigazdákat.

Az olaszok még gólt sem kaptak a vébén, hat ponttal vezetik a csoportot Fotó: FRHG/Facebook

A hétfői nyitónapon a romániai válogatott 4–1 arányban maradt alul Dél-Koreával szemben, kedd este pedig az az olasz csapat következett, amely első mérkőzésén 7–0-ra gázolta el Litvániát.

A taljánok már az első harmadban eldöntötték a Románia elleni találkozót, négy gólt rámoltak be, majd a második játékrészben tovább növelték előnyüket. A házigazdáknak a becsületgólt sem sikerült megszerezniük, kategorikus, 5–0-s vereséget könyveltek el.

A játéknap korábbi mérkőzésein Nagy-Britannia egy jó hajrával 5–3-ra verte Litvániát, míg a koreaiak hosszabbítás után gyűrték le 2–1-re a spanyolokat.

Két kör után az olaszok és a britek is hibátlanok, őket követi a harmadik helyen Dél-Korea egy pont lemaradással. Spanyolország egy ponttal a negyedik, míg Románia és Litvánia egyaránt nulla ponttal foglalja el az utolsó két helyet.

A torna végén az első feljut a harmadik értékcsoportba (divízió I/B), az utolsó pedig kiesik az ötödik vonalba (divízió II/B).

Szerdán szünnap lesz az U20-as brassói hokivébén, csütörtökön Olaszország–Spanyolország, Nagy-Britannia–Dél-Korea és Litvánia–Románia mérkőzéseket rendeznek, utóbbit 20 órától.

Divízió II/A-csoportos, U20-as jégkorong-világbajnokság – Brassói Olimpiai Jégcsarnok, második forduló
Olaszország–Románia 5–0 (4:0, 1:0, 0:0)
Spanyolország–Dél-Korea 1–2 – h.u. (0:0, 0:0, 1:1, 0:1)
Nagy-Britannia–Litvánia 5–3 (1:1, 0:1, 4:1)
Az állás: 1. Olaszország 6 pont (12:0), 2. Nagy-Britannia 6 (12:5), 3. Dél-Korea 5 (6:2), 4. Spanyolország 1 (3:9), 5. Románia 0 (1:9), 6. Litvánia 0 (3:12)