Szilassy: jó nagyot léptünk előre, mert a fehérvári meccs nagyon gáz volt

Gergely Imre 2023. január 31., 10:09 utolsó módosítás: 2023. január 31., 10:13

Utolsó előtti mérkőzését játszotta a Gyergyói Hoki Klub hétfőn az Erste Liga alapszakaszában. A piros-fehérek kapott gól nélkül nyertek a FEHA19 ellen.

A GYHK öt ponttal vezeti az alapszakaszt Fotó: Szász Adorján/GYHK

A GYHK két góllal verte ellenfelét és öt ponttal vezet a két meccsel kevesebbet játszott BJAHC előtt. A hétfői meccset követően a két edző értékelt.

Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője szerint az Fehérvár elleni meccshez képest mindenképp volt előrelépés csapatának játékában. „De a második harmad utolsó 6–7 perce nem tetszett. Siettettük, hogy minél hamarabb gólhelyzetbe kerüljünk, főleg a támadóharmadba való bemenetkor.

Ez a fehérvári csapat bárkit meg tud verni, ezért nekünk olyan felfogásban kell hokizni, ami nulla irányába redukálja ez eladott korongok számát, mert ez a rájátszás egyik legnagyobb szegmense.

A harmadik harmad tetszett, és bár az emberelőnyünk nem ment úgy, ahogy korábban, de megvoltak a helyzeteink. Jó nagyot léptünk előre, mert a fehérvári meccs nagyon gáz volt” – vonta le a következtetést Szilassy.

Anatoli Bogdanov, a FEHA19 vezetőedzője szerint nem volt egy könnyű túra számukra, négy nap alatt három meccsük volt. „Mindig kihívás utolsó állomásként Gyergyóba jönni, hisz nagyon jó az ellenfél, ezúton pedig gratulálnék a győzelemhez. A mi oldalunkról úgy gondolom meccsben voltunk, jó lehetőségeink voltak, talán ha az első vagy második harmadban lőttünk volna egy–két gólt, még izgalmasabb lehetett volna a vége.

A Sportklub elleni meccsünk után egyértelműen jobban ment, de eléggé elfogyott az energiánk, így nem tudtunk még szorosabb mérkőzést játszani Gyergyó ellen.

Most visszamegyünk, igyekszünk regenerálódni, hisz két meccsünk van még a szezon legfontosabb időszakáig” – mondta Bogdanov.