Rinne hibátlan volt, bezsebelte a pontokat a GYHK

Gergely Imre 2023. január 30., 21:18

A korábbi GYHK–FEHA19 meccsekhez képest jóval kevesebb gólt, azaz mindössze kettőt láthatott a gyergyószentmiklósi közönség hétfőn este. A színvonal sem volt magas, de a két gól elég volt a 3 ponthoz a Gergyói Hoki Klub számára.

Hozta a kötelezőt a listavezető Fotó: Szász Adorján/GYHK

Kezdettől uralta a mérkőzést a GYHK, többnyire Tóth kapuja előtt zajlott a játék, fehérvári fiatalok elvétve kerültek a hazai ketrec elé. Az eredmény a 8. percben változott először, Bodó lőtt lendületből, megszerezve a vezetést a gyergyóiaknak.

A középső játékrészben sem változott a játék képe. A GYHK támadott, a vendégek szívósan védekeztek. Az újabb gyergyói gólnak a 32. percig tudták útját állni, amikor emberelőnyben egy tűzijáték végén Trancā küldte a hálóba a korongot.

Fotó: Szász Adorján/GYHK

A harmadik harmadban különösebb izgalmak nélkül csordogált a játék, izgalmat az a másfél perc jelentett, amikor kettős emberhátrányba került a GYHK. A fehérváriak azonban ez alatt sem tudtak betalálni Rinne-nek.

A végén még lőtt egy gólt a hazai gárda, de ezt magas bot miatt nem adták meg a bírók. Maradt a 2–0.

A GYHK pénteken a DAB csapatát fogadja, az idei Erste Liga alapszakasz utolsó meccsén.