Nehezen, de legyőzte a Brassói Corona az Acélbikákat

Dobos László 2023. december 07., 21:18

Bár a házigazda Brassói Corona sokkal többet lőtt kapura, mint ellenfele, a házigazda erdélyi együttes csak 3–2-re tudta legyőzni csütörtökön este a sereghajtót a jégkorong Erste Ligában.

A DAB keményen ellenállt Brassóban, pontot viszont nem tudott szerezni Fotó: Brassói Corona

Az első két játékrészben kétszer is két góllal (2–0 és 3–1) vezetett a Corona, a seregható dunaújvárosi alakulat azonban mindig szépíteni tudott. A harmadik játékrész elején 3–2-re módosult az állás, és ez – a sok kiállítást és megszakítást hozó harmadik harmadban – végig megmaradt.

A vendégek az utolsó percekben kapuslehozatallal is próbálkoztak, de az egyenlítés nem sikerült.

Fotó: Brassói Corona

Az mérkőzés elején mutatott játék alapján a Brassó győzelme megérdemelt, a vendégek pedig küzdeni akarásukkal és Tóth Károly kapus 94%-os védési hatékonyságával tűntek ki.

Jótékonysági célokat is szolgált a brassói találkozó: az első brassói gólnál jégre dobott plüssjátékokat a szegényebb sorsú, rászoruló gyermekeknek ajándékozzák.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Brassói Corona–Dunaújvárosi Acélbikák 3–2 (2–0, 1–1, 0–1).
Gólszerzők: Sebastien Piche (3.), Albert Zagidullin (8.) és Philippe Cornet (29.), illetve Santeri Sillanpää (27.) és Elliot Lorraiene (43.).
Kapura lövések: 50–28.
Büntetőpercek: 16–10.
Játékvezetők: Sikó Szilárd Levente és Rédai Botond, illetve Flaviu Chinde és Borsos Barna.

Brassói Corona: Alex Dubeau, Patrik Polc (kapusok) – Sébastien Piché, Owen Williams, Radim Valchař, Philppe Cornet, Jared van Wormer (első sor); Pavlo Boriszenko, Ryan Lowney, Kóger Dániel, Judd Blackwater, Sullivan Sills (második sor); Bors Huba, Adam Holwell, Szabó-Pál Krisztián, Gajdó Balázs, Albert Zagidullin (harmadik sor); Kovács Előd, Rokaly Boldizsár Richárd, Kovács Mátyás (negyedik sor). Vezetőedző: Dave MacQueen.
Dunaújvárosi Acélbikák: Tóth Károly Balázs, Kovács Dávid Márk (kapusok) – Pauls Svars, Henry Maarnela, Szalma Zsolt, Nemes Benjámin, Vlastimil Dostálek (első sor); Léránt René, Ivan Sziszak, Oliver Ödman Hadzinikolic, Niki Koskinen, Santeri Sillanpää (második sor); Marosi Máté, Niki Blomberg, Elias Elomaa, Elliot Lorraine, Somogyi Balázs (harmadik sor); Valerij Raszkin, Pavlo Atamancsuk, Szabó Csaba, Károly Róbert Nikolasz, Strenk Olivér. Vezetőedző: Niko Eronen.

A brassói meccset követően a Dunaújvárosi Acélbikák csapata visszautazik szálláshelyére, Gyergyószentmiklósra, ahol pénteken este a Gyergyói HK ellen lép majd jégre. A dunaújvárosiak december 10-én Csíkszeredában vendégszerepelnek. Szintén december 10-én, vasárnap rendezik a Brassói Corona–Gyergyói HK rangadót is.