Magabiztos Sportklub siker a Vasas otthonában

Dobos László 2020. október 04., 21:56 utolsó módosítás: 2020. október 05., 16:42

Megszerezte első győzelmét a jégkorong Erste Liga új idényében a Csíkszeredai Sportklub. Az erdélyi gárda vasárnap este 5–2-re győzött Budapesten, a Vasas otthonában.

Fotó: Dobos Sándor

A tervezettnél egy héttel korábban, vasárnap este játszott egymással a jégkorong Erste Ligában az Opten Vasas HC és a Csíkszeredai Sportklub.

A csíkiaknak magyarországi kiszállásukon az elmúlt napokban MAC HKB Újbuda és a Fehérvári Titánok csapata ellen kellett volna jégre lépniük, de az ellenfeleknél történt megbetegedések, illetve a koronavírus okozta kellemetlenségek miatt mindkét találkozót elhalasztotta a liga vezetősége.

A székelyföldi csapat segítségére a Vasas sietett, felajánlotta, hogy vasárnap rendezzék meg a két együttes idei első összecsapását.

Végig a Sportklub szurkolók buzdításától volt hangos vasárnap késő este a budapesti Tüskecsarnok, ahol a csíkiaknak nagyon meg kellett küzdeniük a három pontért. A gól nélküli első harmadot követően a második játékrész első felében egymást követően kétszer is betaláltak a székelyföldiek.

Ezt követően a Vasas is lőtt egy gólt, de a játékvezetők visszanézték az esetet, és érvénytelenítették a találatot. Az utolsó játékrész elején szépített a Vasas, a Sportklub pedig sebességet váltott,

és az utolsó nyolc percben egymást követően még háromszor talált be, de a Vasas is lőtt még egy gólt.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Budapesti Opten Vasas HC–Csíkszeredai Sportklub 2–5 (0–0, 0–2, 1–3).
Gólszerzők: Nagy Márk Máté (41. perc) és Schmál Kristóf (58.), illetve Judd Blackwater (26.), Fodor Csanád (27.), Justrin Mylan (52.), Mathieu Tousignant (52.) és Andrej Taratuhin (55.).
Kapura lövések: 27–34.
Büntetőpercek: 12–26 (ebből a csíki Gecse Hugónak 10 perc fegyelmi).
Játékvezetők: Berger Ákos és Kókai Márk, illetve Dorner Benjámin és Fényi S. Barnabás.

A Sportklubnak ez volt a második mérkőzése a 2020–2021-es jégkorong Erste Ligában. Egy korábbi mérkőzésen, hosszabbítás és büntetőlövések után a kék-fehérek 7–6-os vereséget szenvedett a Ferencvárostól.

A további program (október 6–11.):
Kedden: 19 órától Újpest–Brassó, Opten Vasas–Gyergyói HK.
Szerdán: 19.30-tól Debrecen–Csíkszereda.
Pénteken: 19 órától Dunaújváros–Gyergyói HK, 19.30-tól Ferencváros–Brassó.
Szombaton: 15.15-től Újpest–Csíkszereda.
Vasárnap: 18 órától Dunaújváros–Brassó, 19-től MAC–Gyergyói HK.