Két pontot elvitt a FEHA19 a Vákárból

Székely Sport 2023. november 02., 21:21

Megszakadt a Csíkszeredai Sportklub három meccses győzelmi szériája a jégkorong Erste Ligában. A kék-fehérek a székesfehérvári FEHA19 ellen 2–0-ra és 3–1-re is vezettek, de a vendégek talpra tudtak állni és a ráadásban a győzelmet is megszerezték.

A Sportklub kétszer is kettővel vezetett, ám nem tudta lezárni a meccset Fotó: Pinti Attila

Gyorsan vezetést szerzett a Sportklub az Erste Liga egyetlen csütörtöki mérkőzésén. Péter Balázs lopott korongot a semleges harmadban, szólója még kimaradt, de akciót követő Részegh botjáról bekerült a kapuba a játékszer. Négy perc múlva egyenlített a FEHA19, de az eredmény mégsem változott.

Egy gyors kontra végén Ambrus talált be, de a hazaiak reklamálása után Babic Vladimir és Csomortáni Zsolt játékvezetők videóztak és les címén érvénytelenítették a gólt.

A csíkiaknak volt több helyzete, de a vendégek gyors akcióiban mindig benne volt a gólveszély, például Zezelj szólójánál, de Melnicsuk és Adorján tették a dolgukat. 1–0 volt így a szünetben.

A második harmad a vendégek kapuvasával indult, ezután azonban 2–0 lett. Falustól vette el a korongot az egyik csíki játékos a kapu mögött egy palánkra lökés gyanús mozdulat után, és a beadásból Brown növelte a különbséget. A második játékrészben már nem változott az állás.

A harmadik harmad 6. percében azonban egy gólra felzárkózott a székesfehérvári együttes. Keceli-Mészáros passza Ambrus korcsolyájáról pattant vissza hozzá, aki így üresen találta maga előtt a kaput és nem hibázott. De ez a szoros állás nagyon keveset tartott, a Sportklub egy ellentámadásból Péter révén szerezte meg a harmadik gólját.

Az 53. percben viszont megint egyre csökkent a különbség, Dobost nem támadta senki egy emberelőnyös akcióban, és ő köszönte szépen, kilőtte a rövid felső sarkat. Sőt, mindjárt utána Csollák lőtt a kék vonalról, és a takarásból megküldött korong kikötött Adorján ketrecében. Ezzel 3–3 lett az állás, ami megmaradt a 60 perc leteltekor is.

A hosszabbítás 3. percében Péter hagyta el a korongot a saját harmadában, amire Nádor csapott le, és bevágta a negyedik fehérvári gólt, amivel a vendégek nyerték a meccset és vitték el a bónuszpontot. A Sportklub vasárnap a Brassói Coronát fogadja, míg a FEHA pénteken Brassóban, vasárnap Gyergyószentmiklóson szerepel.

A FEHA19 12 ponttal feljött a 8. helyre, megelőzve a Sportklubot, mindketten egy ponttal előzik a 10. helyezett Dunaújvárost.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Csíkszeredai Sportklub–Székesfehérvári FEHA19 3–4 – hosszabbítás után (1–0, 1–0, 1–3, 0–1),
Gólszerzők: Részegh Tamás (3. perc), Aidan Brown (22.), Péter Balázs (47.) illetve Keceli-Mészáros Mátyás (46.) Dobos Bendegúz (53.), Csollák Márkó (54..), Nádor Kristóf (63.)