Devin DiDiomete két éve az UTE csapatában játszott, tehát jól ismert számára az Erste Liga közege. A lilák egyik legeredményesebb játékosa volt, 39 alapszakasz- és 6 play-off meccsen összesen 42 pontot termelt.
A ponterőssége mellett jellemző rá, hogy nem ijed meg a saját árnyékától, az ellenfelek játékosai kemény ütközésekre számíthatnak amikor vele találkoznak – olvasható a GYHK Facebook-oldalán közzétett bejelentésben
A kanadai-olasz csatár korábbi karrierje során 200 meccset játszott az AHL-ben, három szezont töltött a brit elitligában, megfordult a svéd és a szlovák élvonalban is. Mielőtt Újpestre szerződött, az Alpesi Ligában olaszországi csapatoknál szerepelt, ahol 128 mérkőzésen 106 pontot gyűjtött. A tavalyi szezont kihagyta, az ideit a dél-tiroli Meran (Merano) együttesénél kezdte, innen érkezik Gyergyószentmiklósra.
DiDiomete így fogalmazott a GYHK Facebook-oldalán: „Egyértelmű, hogy a Gyergyó egy tehetséges és jó támadó erővel rendelkező csapat. Talán még egy kis határozottság és fizikálisabb játék hiányzik.
Készen állok, hogy bármilyen szerepkört betöltsek, amit az edző jónak lát nekem. Mindent megteszek, hogy elnyerjük a bajnoki címet Gyergyóban”.
A piros-fehérek keretéhez eddig öt légiós mezőnyjátékos tartozott, így a romániai bajnokikon és a kettős jelentőségű (a romániai bajnokságban és Erste Ligában is számító mérkőzéseken) nem használhatta ki a maximálisan megengedett hatos légiósszámot.
A GYHK szombaton a MAC HKB Újbuda csapatát fogadja, itt már jégre is léphet az új játékos.
A székelyföldi labdarúgás két legjelentősebb képviselője, az élvonalbeli helye megtartásáért küzdő FK Csíkszereda és a 2. Ligában feljutási álmokat dédelgető Sepsi OSK kihasználva a válogatott szünetet egymás ellen játszott felkészülési mérkőzést.
Búcsút intett a világbajnokságnak a román labdarúgó-válogatott, miután elveszítette a Törökország elleni párharcot a pótselejtezőben. A mérkőzést követően nagy volt a csalódottság a trikolóroknál, a szövetségi kapitány felelőssé tette az egyik játékosát.
Tűz ütött ki egy raktárban Szentegyházán, az egykori vasgyár területén. Az épületben pelettet és brikettet gyártottak. A helyszínre nagy erőkkel vonultak ki a tűzoltók.
RO-Alert üzenetben kaphatnak telefonos riasztásokat a román állampolgárok akkor, amikor az energiafogyasztásuk eléri a szerződésben meghatározott határérték 80 százalékát.
Március 18-án lezárult a levélszavazáshoz szükséges regisztráció azoknak a magyar állampolgároknak, akik nem rendelkeznek magyarországi lakóhellyel. A további teendőket Grezsa Csabával, Magyarország kolozsvári főkonzuljával jártuk körül.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!