Továbbra sem lehetnek nézők a jégkorongmérkőzéseken, a Csíkszeredai Sportklub törzsszurkolói, a Lokálpatrióták azonban megtalálták a módját kedvenceik buzdítására, a csoport a bemelegítés és a mérkőzés kezdete előtt a Vákár Lajos Műjégpálya öltözőinek ablakánál tartott szerenádot, minden indulót elénekelt a csapatnak.
Jó iramú mérkőzést játszott a két székelyföldi gárda, főleg az első két harmadban volt magas színvonalú a játék, a csapatok pedig felváltva vezettek: a csíkiak 1–0-ra és 4–3-ra, a vendég gyergyóiak pedig 2–1-re és 3–2-re.
A találkozó egy kulcspillanata a második szünet előtti percekben volt,
amikor a Sportklub 13 másodperc alatt két gólt lőtt, Blackwater egymást követő két találatával 2–3-rúl 4–3-ra fordítottak a kék-fehérek.
Az utolsó játékrészben megsokasodtak a GYHK kiállításai, a Sportklub pedig emberelőnyből kétgólos előnyre tett szert.
Két perccel a vége előtt a vendégek szakvezetése időt kért, majd Ruczuj kapus helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre. A taktika nem jött be, a csíkiak korongot szereztek és a kiváló formában játszó Becze Tihamér beütötte a játékszert az üres kapuba.
Becze négyszer volt eredményes ezen a mérkőzésen.
A találkozó beszámított a román bajnokságba is, ezért csak hazai kapusokat lehetett nevezni: a Sportklub kapuját Adorján Örs, a GYHK ketrecét pedig Ruczuj Gellért védte.
A további program
Szerdán: 18.30-tól Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK, 19 órától Dunaújváros–Újpest, 19.40-től pedig Vasas–Ferencváros.
Pénteken: 19 órától Újpest–Debrecen, 19.30-tól Titánok–Dunaújváros.
Vasárnap: 17.30-tól Ferencváros–MAC, 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub, 18.40-től Vasas–Újpest, 19.30-tól Debrecen–Dunaújváros.
Hétfőn: 18.30-tól Gyergyói HK–Csíkszeredai Sportklub.
Az Erste Liga állása
1. Debreceni EAC 39 pont
2. MAC HKB Újbuda 38
3. FTC–Telekom 37
4. Brassói Corona 33
5. Újpesti TE 29
6. Gyergyói HK 22
7. Csíkszeredai Sportklub 16
8. Opten Vasas HC 14
9. Fehérvári Titánok 14
10. Dunaújvárosi Acélbikák 10
Jó pár meglepetésszerű eredményt könyveltünk el az Udvarhely körzeti labdarúgó-bajnokság legutóbbi játéknapján. Siménfalva bravúros győzelmet aratott, Farkaslaka nyolc mérkőzés után nyert újból.
Az első meccslabdát beütötte a Gyergyói Hoki Klub, negyedik győzelmét is megszerezte a DVTK Jegesmedvék ellen az Erste Liga elődöntőben. 4:1-es összesítéssel továbbjutva készülhet a döntőre.
A vágott bárány átlagára 45 és 60 lej között mozog kilogrammonként Székelyföld piacain. Míg Gyergyószéken már 45 lejért is találni húst, Sepsiszentgyörgyön mélyebben a zsebükbe kell nyúlniuk a vásárlóknak a 60 lejes egységár miatt.
A bárányhúsból készült étkek sok erdélyi család húsvéti ünnepi menüsorozatának elmaradhatatlan alkotóelemei: ilyen a bárányfejleves, töltött bárány, vagy a belsőségekből készülő bárányfasírt.
Kiemelt figyelemmel reagált a román sajtó arra a hírre, hogy Magyarország aranykészletei immár nagyobbak, mint a Bukarest által felhalmozottak.
Ha csak egy rövid videót nézne meg arról, hogy miként működik az ország, és mekkora munka a megreformálása, akkor ez legyen az.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!