Így látta a negyeddöntő utolsó csatáját a Sportklub és MAC vezetőedzője (gólösszefoglalóval)

Dobos László 2022. március 11., 10:35 utolsó módosítás: 2022. március 11., 12:47

A Gyergyói HK és a Ferencváros után a Csíkszeredai Sportklub jutott be a legjobb négy közé a jégkorong Erste Ligában. A csíkiak csütörtökön este hosszabbítás után, aranygóllal 5–4-re győztek a MAC ellen, és összesítésben 4:1-re nyerték a párharcot.

A címvédő Sportklub 4:1-es összesítéssel nyerte a párharcot Fotó: Veres Nándor

A mérkőzés után a két vezetőedző nyilatkozott. Rico Rossi, a Sportklub vezetőedzője szerint az egész párharc nagyon nehéznek bizonyult. „Gratulálok a MAC csapatának és edzőjüknek, ezzel a fiatal csapattal nagyon jó munkát tett le az asztalra, keményen küzdöttek. 4–1-re nyertük a párharcot, de nem volt könnyű. Gratulálok a saját csapatomnak is a sikerért és a hosszabbításban megszerzett győzelemért.

Az ellenfél kétgólos előnye nem tett idegessé annyira, a mi nagyon korán szerzett találatunk annál inkább. Ismerem a csapatom, tudom, hogy amikor lent vannak, akkor nagyon odateszik magukat.

Előbb örülünk egy kicsit ennek a győzelemnek, aztán felkészülünk a következő ellenfélből, amikor kiderül, ki lesz az.

– mondta Rico Rossi.

Kangyal Balázs, a MAC HKB Újbuda vezetőedzője értékelőjében kiemelte, hogy az ezernyolcszáz KHL meccs tapasztalata nem mellettük szólt.

„Megvoltak a lehetőségeink, hogy visszamenjünk Budapestre, de ma nem sikerült. Hiába képvisel nagyobb játékerőt az ellenfél, a rájátszás egy teljesen más sorozat. A hibák számát minimalizálni kell, a lehetőségeket pedig bele kell szorítanod a hatékonyság bűvkörébe. Ilyen tapasztalatokkal gazdagodtunk a negyeddöntő során. Nyilván a csalódottság bennem van, de gratulálok a csapatomnak és a Csíkszeredának is, megérdemelten jutottak tovább.”

A negyedik párharcban a Debrecen összesítésben 3:2-re vezet az Újpest ellen. A két csapat pénteken, március 11-én 19 órakor lép jégre a hajdúsági városban.

Az elődöntőben az alapszakaszban legjobban helyezett továbbjutó, a Csíkszeredai Sportklub a leggyengébb továbbjutóval találkozik. Így, ha a Debrecen kerül a négy közé, akkor vele, és a másik ágon pedig az FTC a Gyergyóval meccsel. Ha pedig az UTE nyeri az utolsó párharcot, akkor Csíkszereda–Gyergyó és FTC–UTE elődöntőt rendeznek.