Az aranygólt a Sportklub lőtte, ellenfélre vár az elődöntőben

Dobos László 2022. március 10., 21:56

Végig kiélezett, fordulatos, sokgólos mérkőzésen a Csíkszeredai Sportklub örülhetett a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében. A címvédő hosszabbítás után 5–4-re győzött, összesítésben pedig 4:1-re nyerte a párharcot a MAC ellen.

Fotó: Veres Nándor

Két év után újra telt ház előtt rendezhettek hokimeccset a Vákár Lajos Műjégpályán, ahol a zsúfolásig megtelt lelátók előtt jó színvonalú, fordulatos, gólokban gazdag összecsapást láthatott a közönség.

Fergeteges hangulatban kezdődött csütörtökön a Sportklub–MAC találkozó, amelyen Szkacskov egy gyönyörű kombináció végén már a 2. percben vezetést szerzett a házigazdáknak (1–0). Gól után az ellenlábas percei következtek, az újbudaiak Schlekmann révén közelről egyenlítettek (1–1).

Ettől valósággal szárnyakat kaptak a vendégek és gyorsan még két gólt ütöttek, mindkét találatnál a kipattanó korongra csapott rá Izacky (1–2), illetve Stevens (1–3).

Az első játékrész végét a csíkiak uralták. Három perccel az első szünet előtt kettős emberelőnybe kerültek, Kuljas lövés helyett a kapu torkánál jól helyezkedő Lapenkovhoz csúsztatta a korongot, aki közelről a kapuba lőtte (2–3). Röviddel később, amikor már kiegészültek a vendégek, Részegh egy gyors akció végén közelről egyenlített (3–3).

Kivédekezett emberhátrányokról, ki nem használt emberelőnyökről szólt a második játékrész, amelynek végén Stach a MAC hálójába ütötte a korongot, de a játékvezetők videón visszanézték a jelentet és „magas-bot” miatt a gólt érvénytelenítették.

A harmadik játékrész elején, a 46. percben Becze találatával átvette a vezetést a Sportklub (4–3), a csíkiak csapatkapitánya a takart Bálizs kapus válla fölé lőtte a korongot. Az 53. percben Pozsgai emberelőnyös találatával újra döntetlen lett az állás (4–4).

A harmadik játékrészt második felében erősen lejtett a pálya a MAC felé, egyre másra a büntetőpadra küldték ki a játékvezetők a hazaiakat, miközben a túloldalon több egyértelmű kiállítás is elmaradt, amit a szurkolok többször is hangosan számon kértek. A végén több hazai helyzet is kimaradt, a rendes játékidő döntetlennel zárult.

A hosszabbítás a playoffnak megfelelő szabályokkal kezdődött, vagyis további harmadokat rendeznek, amíg nincs döntés.

A negyedik harmad elején nagy nyomás alá helyezte a Sportklub a vendégeket, a 65. percben pedig Taratuhin éles szögből kapura lőtt, a korong ugyan kipattant, de a kék-fehérek ünnepeltek, érezték, hogy bent volt a játékszer.

Videóelemzés után a játékvezetők is középre mutattak, érvényes volt a találat (5–4).

Érvényesült az aranygól-szabály, nyert a Sportklub, és bejutott a legjobb négy közé. Korábban a Gyergyói HK és a Ferencváros jutott elődöntőbe, a negyedik párharcban pedig a Debrecen összesítésben 3:2-re vezet az Újpest ellen.

Az elődöntőben a legelőkelőbb helyről továbbjutott Csíkszereda a leggyengébb továbbjutóval találkozik majd. Így, ha a Debrecen kerül a négy közé, akkor vele, és a másik ágon az FTC a Gyergyóval meccsel. Ha pedig az UTE nyeri az utolsó párharcot, akkor Csíkszereda–Gyergyó és FTC–UTE elődöntőt rendeznek.

Jégkorong Erste Liga, negyeddöntő, 5. mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–MAC HKB Újbuda 5–4 – hosszabbítás után (3–3, 0–0, 1–1, 1–0).

Az egyik csapat negyedik győzelméig tartó párharcot a Sportklub nyerte 4:1-es összesítéssel.
Gólszerzők: Jevgenyij Szkacskov (2.), Jevgenyij Lapenkov (18.), Részegh Tamás (19.), Becze Tihamér (47.) és Andrej Taratuhin (65.), illetve Schlekmann Márk (5.), Jakub Izacky (6.), Marc Austin Stevens (8.) és Pozsgai Tamás (53.).
Kapura lövések: 49–31.
Büntetőpercek: 14–8.
Játékvezetők: Németh Márton és Varjú Árpád, illetve Fényi S. Barnabás és Balla Norbert.
Nincs tovább, lezárta a negyeddöntőt a csíkszeredai hokicsapat •  Fotó: Veres Nándor
Nincs tovább, lezárta a negyeddöntőt a csíkszeredai hokicsapat Fotó: Veres Nándor
•  Fotó: Veres Nándor