A Székesfehérváron nevelkedő, később az Újpestben játszó Vincze két éve érkezett Gyergyószentmiklósra, és mindkét eddigi szezonban kiemelkedően teljesített.
A klub története első trófeájának megszerzéséhez 39 ponttal segítette hozzá a GYHK csapatát az alapszakaszban, majd a rájátszásban még 11-et tett hozzá.
A teljesítményével elérte, hogy bekerült a Magyarország jégkorong-válogatottjába és szerepelhetett a finnországi elit világbajnokságon, ahol egy gólpasszt szerzett.
Nevét beírta a magyar hoki történetébe azzal is, hogy az MVM Dome-ban ő lőtte az első magyar gólt a szlovének elleni felkészülési mérkőzésen.
A múlt szezon zárása óta Vincze Péter szerződéshosszabbítása az első amit bejelentett a GYHK a következő szezonra épülő csapatból.
Előzőleg Santeri Saari és Jyri Marttinen távozását közölték.
A szezon zárultával Nagy Attilával, a Román Jégkorong-szövetség elnökével a hazai hoki fejlődésében mérföldkőnek számító sepsiszentgyörgyi divízió 1/A-s világbajnokságról, az utánpótlás helyzetéről és a szövetség munkájáról beszélgettünk.
A sportág romániai fennállása óta Székelyudvarhely háromszor nyerte meg a teremlabdarúgó-bajnokságot, legutóbb 2008-ban. Akkor a kispadon a magyar válogatott szövetségi kapitányával, Kozma Mihállyal. A Székely Sport interjúja a szakemberrel.
Kamionnal ütközött egy autóbusz péntek délután a Iași megyei Lețcani településen. Tizennégy felnőttet és három kiskorút szállítottak kórházba.
Konstanca lehet az egyik első célpont egy, a NATO elleni orosz támadás esetén – vélekedik Ben Hodges nyugalmazott amerikai tábornok, a NATO európai erőinek korábbi főparancsnoka.
Több száz, eredetileg a független jelöltként induló bukaresti főpolgármesterre, Nicușor Danra leadott szavazatot írtak a szélsőjobboldal jelöltje, George Simion javára az egyik gyulafehérvári szavazókörben.
… közben az alkotmánybíróság leseperte az asztalról Simion úr óvását és bejelentette, Romániának van új elnöke… és Victor Ponta váratlanul előbújt egy kő alól, hogy megmondja, mi minden nem jó Romániában.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!