A 30 éves, bukaresti születésű Roberto Gliga a svéd utánpótlásban edződött, és 20 évesen, 2013-ban igazolt a Brassóhoz. Azóta egy kétéves franciaországi kitérőt leszámítva a kék-sárgáknál játszik. Gliga a legutóbbi szezonban 48 találkozón 14+15 pontot gyűjtött.
A cseh-román állampolgársággal rendelkező Radim Valchař két évvel hosszabbította meg szerződését a Coronával. A 34 éves cseh csatár 2020-ban csatlakozott a csapathoz, előtte az akkor szlovák extraligás Miskolci DVTK Jegesmedvék, valamint azt megelőzően három szezonon át a Csíkszeredai Sportklub jégkorongozója volt.
Valchař a legutóbbi szezonban a brassóiak házi gól-, assziszt- és pontkirálya volt a 32 mérkőzésen gyűjtött 21 találatával és 28 gólpasszával. A rájátszás 12 találkozóján 3+12 pontig jutott.
Az élvonalbeli labdarúgó-bajnokság klubjainak majdnem fele tartozik a jelenlegi vagy korábbi játékosainak. Az anyagi gondok mentális terhet rónak a futballistákra, ezzel is magyarázható egyes csapatok gyenge teljesítménye.
61 év, 6 hónap és 4 naposan lépett pályára egy hivatalos focimeccsen, a Román Kupa idei kiírásában. Ezzel bekerült a Rekordok Könyvébe. Dicsőség vagy csak amolyan kocsmaasztal melletti hencegésre való sztori ez?
Késsel sebesítettek meg egy fiatal férfit egy csíkszeredai vendéglátóegységben a közelmúltban, a támadót rövid időn belül azonosította a rendőrség.
Az orosz hadsereg szombat reggel ballisztikus rakétával csapást mért a dél-ukrajnai Mikolajiv megyeszékhelyre; eddig egy halottról és legkevesebb 15 sebesültről lehet tudni – közölte Vitalij Kim, a régió kormányzója a Telegramon.
Október 31-én lezárul az Intesa Sanpaolo Bank Románia és a First Bank fúziója – közölte az olasz pénzintézet.
Az orosz cégnek egy kőolaj-finomítója és 320 benzinkútja van Romániában. A szabályozó hatóság szerint csökken a villanyáram ára. Az RMDSZ felvetette a parlament létszámának 10 százalékos csökkentését.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!