Sébastien Sylvestre két éve szegődött Gyergyószentmiklósra, és már az első szezonban is egyik legjobbja volt Szilassy Zoltán együttesének, azonban egy vállsérülés miatt a rájátszásban már nem szerepelhetett. A 2022–2023-as idényben azonban végig a jégen lehetett, és az alapszakaszban szerzett 50 pont mellett a rájátszásban újabb 26-ot termelt. A GYHK két meccsen is az ő aranygóljával nyert a brassóiak elleni elődöntőben.
Óriási szerepe volt a GYHK Erste Liga-győzelmében. Sylvestre újabb két évre írt alá.
A Gyergyói Hoki Klub bejelentette azt is, hogy két 18 éves fiatal, Molnár Ákos és Szabó Tas mostantól a felnőtt csapat keretéhez tartozik. Mindketten hátvédek és mindketten jobbkezesek.
„Azt gondolom, itt az idő, hogy ezeket a fiúkat mi fejlesszük tovább. Magántanulók lesznek (Magyarországon ez régóta működik), így ezután velünk lehetnek a délelőtti edzéseken is. Úgy gondolom, hogy ha egy fiatalt be akarunk építeni a csapatba, akkor nonstop velünk együtt kell dolgozzon, és nem máshol.
Persze, az Erste Ligába is belekóstolhatnak” – fogalmazott velük kapcsolatosan Szilassy Zoltán, a GYHK vezetőedzője.
A Gyergyói Hoki Klub ugyanakkor azt is közölte, hogy a 2023–2024-es szezonban Tódor Csaba már nem lesz a klub játékosa.
Csütörtökön és pénteken este a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán folytatódik a Sportklub–Debrecen negyeddöntős párharc a jégkorong Erste Ligában. A találkozóra a Lokálpatrióták szurkolói csoport tagjai elszántan készülnek.
Sajtóinformációk szerint Dorinel Munteanu lesz a Sepsi OSK új vezetőedzője, aki a nyártól veheti át az együttes irányítását. A sepsiszentgyörgyi klub vezetősége cáfolja, hogy megegyezett volna a tapasztalt szakemberrel.
Megtalálták annak a fiatalembernek a holttestét a zeteváraljai víztározóban, akit nagy erőkkel kerestek még február elején a hatóságok és önkéntesek, lékeket vágva a víztározó jegén.
Az Országos Adóhatóság (ANAF) rászállt a rokonok által egymásnak adott pénzösszegekre, amelyekre 70 százalékos adót vetne – kongatta meg a vészharangot a bukaresti sajtó. Az ANAF és Tánczos Barna pénzügyminiszter tiszta vizet öntött a pohárba.
Az elmúlt időszakban több ízben is földrengések voltak érezhetőek Romániában. Harangi Szabolcs geológus elmagyarázta a jelenség okát, és arról is beszélt, várható-e Erdélyben a közeljövőben az 1977-es bukaresti földrengéshez hasonló méretű földmozgás.
A bank évszázadok óta barátja, szeretője, házastársa, anyósa, szomszédja, esküdt ellensége az embernek, helyzete válogatja. A történet, amit most elmesélek, igazán cuki… lett volna. Mint egy vakrandi. Ha minden olajozottan alakul.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!