Az éllovas Fradi legyőzésével vetett véget rossz sorozatának a GYHK

Gergely Imre 2024. január 12., 21:45 utolsó módosítás: 2024. január 12., 21:48

A hosszúra nyúlt szenvedését még meghosszabbította 20 perccel a Gyergyói Hoki Klub, de aztán magára talált és legyőzte a Ferencvárost. Az odaajándékozott első harmad után bebizonyította, hogy tud jól játszani a Szilassy-legénység.

Az utolsó harmadban háromszor is legyőzték a jól védő Aranyt a GYHK jégkorongozói Fotó: Szász

Ugyanúgy kétgólos hátrányban volt a Gyergyói Hoki Klub pénteken este a Fradi ellen, mint egy nappal korábban a DEAC elleni mérkőzésen a jégkorong Erste Liga alapszakaszában. Előbb az egyik hazai játékos tálalt ellenfél elé, és abból lett a zöld-fehérek vezető gólja, majd pedig emberelőnyben növelték a különbséget a vendégek.

Közben pedig a gyergyóiak kihasználatlanul hagytak egy közel teljes két percig tartó kettős emberelőnyt.

Fotó: Szász

A második harmadban már meglátszott, hogy visszatért a GYHK két legjobb centere, Trancă és Sylvestre. A hazaiak végre Erste Liga-címvédőhöz méltó módon játszottak, gyakorlatilag a kapujuk elé szegezték a vendégeket. Arany azonban ihletett formában védett, a sorozatos rohamok nem értek góllá.

A záró 20 perc viszont meghozta a gyergyói gólokat is.

Imre távolról, Bodó egy kapu előtti kavarodás után vette be a Fradi ketrecét. A zöld-fehérek nem nagyon jutottak el Rinne kapujáig. Érezhető volt, hogy jönni fog a fordítás. Jött is. Fejes találata hozta el ezt. Ezt követően is a GYHK volt közelebb az újabb gólhoz, de senki nem bánta a szurkolóik közül, hogy ez nem érkezett meg. A 3–2 is győzelmet jelentett.

Fotó: Szász

A Gyergyói Hoki Klub elkezdett kikapaszkodni a gödörből, négy vereség után aratott ismét győzelmet.

Vasárnap az UTE lesz a vendég Gyergyószentmiklóson.

Jégkorong Erste Liga alapszakasz
Gyergyói Hoki Klub–FTC-Telekom 3–2 (0–2, 0–0, 3–0)
Gólszerzők: Imre Patrik (45. perc), Chris Bodó (46.), Fejes Nándor (52.), illetve Farkas Simon (6.), Ádám Brady (18.)