Adorján Attila 1996. november 26-án született Csíkszeredában, Geréb István volt az első edzője a Csíkszeredai ISK-nál. Adorján volt a romániai csapat kapusa 2013-ban, a Brassóban megrendezett Téli Ifjúsági Európai Fesztiválon.
A tehetséges kapus 2016-ig szerepelt a romániai U18-as, U20-as és felnőtt válogatottban, majd a 2019–2020-as szezontól a magyar válogatott mezét öltötte magára.
„Adorján 2014–2020 között a miskolci csapat hálóőre volt, a 2020–2021-es szezonban átigazolt a finn másodosztályba, a Kiekko-Pojat együtteséhez, majd a koronavírus miatt befagyasztott finn bajnokságból visszatért Miskolcra, a 2021–2022-es szezontól pedig a Csíkszeredai Sportklub kapusa lett. (…)
– olvasható a Sportklub közleményében.
A Csíkszeredai Sportklubnak 2023–2024-es szezonra Adorján Attila mellett további 14 játékossal van szerződése: Salló Alpárral, Láday Tamással, Becze Tihamérral, Fodor Csanáddal, Rokaly Norberttel, Rokaly Szilárddal, Péter Balázzsal, az amerikai Cody Milannal, a kanadai Aidan Brawn-nal, Reisz Áronnal, Eduard Cășăneanuval, Bajkó Csongorral, az olasz állampolgársággal rendelkező amerikai Brandon McNally-vel és a kanadai Fabrizio Riccivel.
A 2023–2024-es jégkorong Erste Liga alapszakasza szeptember 29-én, a Csíkszeredai Sportklub–Gyergyói HK mérkőzéssel kezdődik.
Megsérült a fővárosiak elsőszámú hálóőre, így gyors megoldást kellett találniuk. A háromszékiektől januárban elköszönt, most új szerződést kapott a hálóőr.
Bajnokot avatnak hétvégén a romániai jégkorongbajnokságban. A Sepsi Arénában zajló négyes döntőben a Csíkszeredai Sportklub, a Gyergyói Hoki Klub, a Brassói Corona és a Bukaresti Steaua küzd a trófeáért. A Székely Sport a főszereplőket kérdezte.
Húsz házkutatást tartottak a Maros megyei rendőrök csütörtök reggel illegális fakitermeléssel és falopással gyanúsított személyeknél, ennek nyomán tizenhat személyt kísértek be a rendőrségre.
Életének 75. évében elhunyt Balázs Éva színművésznő, a marosvásárhelyi színház nyugalmazott társulati tagja – közölte a Tompa Miklós Társulat.
Furcsa jelenetek játszódtak le Temesváron csütörtökön azt követően, hogy a legfőbb ügyészség ügyészei kommandósok kíséretében házkutatást tartottak a Călin Georgescut támogató influencerek egyikénél.
Crin Antonescu nem szereti a magyarokat. Crin Antonescu szereti a magyarokat. Crin Antonescu mindenkit (nem) szeret. De ki is az a Crin Antonescu? S mi is az a reálpolitikai szeretet?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!