A Sportklub nagyot küzdött, hátrányból fordítva nyert az Újpest ellen

Dobos László 2024. január 12., 21:35

Bár a vendég Újpest szerezte meg a vezetést a Sportklub elleni mérkőzésen pénteken este, a kiválóan védekező csíkiak végül három góllal verték a lila-fehéreket a jégkorong Erste Ligában.

A Sportklub az utolsó harmadban sokkal élesebb volt ellenfélénél Fotó: Borbély Fanni

Igazi nagy gólhelyzetet egyik csapat sem tudott kialakítani az első húsz percben a zsúfolásig megtelt Vákár Lajos Műjégpályán, habár volt kapura lövés bőven, de Adorján Attila, illetve Rajna Miklós kapusok mindent hárítottak.

Látványosabb hokit hozott a második és a harmadik játékrész. A vezetést a vendég Újpest szerezte meg a 26. percben, amikor egy buli után Benk András fordulásból, kapu előtti kavarodásból a hálóba juttatta a korongot (0–1). A 37. percben kihasználta emberelőnyét a Sportklub, végig nyomás alatt tartotta az újpesti kaput, majd egy begyakorolt figura góllal zárult: Sofron keresztpasszából Levin a felső sarokba lőtte a korongot (1–1).

Fotó: Borbély Fanni

Újabb csíki találattal kezdődött a harmadik játékrész: Sofron lövése a kapuvasról csapódott vissza, a kipattanót pedig Reisz közelről a félig üresen maradt kapuba lőtte (2–1). A folytatásban Sofron még lőtt egy kapuvasat, majd kettős emberelőnybe került a Sportklub, és a házigazdák ezt is gólra váltották: Levin átadását Rutkowski bombázta kapura, a korong pedig a kapuvas segítségével került a hálóba (3–1).

Gól után is emberelőnyben folytatta a Sportklub, az újpestiek kiegészülésének pillanatában pedig Brown tálalta meg a kapu előtt álló Levint, a kanadai és izraeli állampolgársággal is rendelkező csatár pedig a felső kapuvas alá lőtte a korongot (4–1). Az utolsó három percben kapuslehozattallal is próbálkozott a vendég Újpest, a Sportklub azonban hősiesen védekezett, az eredmény pedig nem változott.

A csíkiak sorozatban hetedik sikerüket aratták az Erste Ligában.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz:
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 4–1 (0–0, 1–1, 3–0).
Gólszerzők: David Levin (37. és 55.), Reisz Áron (43.) és Troy Rutkowski (53.), illetve Benk András (26.).
Kapura lövések: 31–23.
Büntetőpercek: 10–12.
Játékvezetők: Rédai Botond és Magyar Áron.

Csíkszeredai Sportklub: Adorján, Ambrus Levente (kapusok) – Salló Alpár, Ferencz-Csibi Róbert, David Levin, Jeremy Welsh, Aidan Brown (első sor); Gecse Hugó, Troy Rutkowski, Péter Balázs, Részegh Tamás, Becze Tihamér (második sor); Karel Kubát, Láday Tamás, Rokaly Szilárd, Reisz Áron, Sofron István (harmadik sor); Jevgenyij Szkacskov, Rokaly Norbert, Fodor Csanád (negyedik sor). Vezetőedző: Vacláv Novák.

Újpesti TE: Rajna Miklós, Sági Máté, (kapusok) – Christian Silfver, Szabó Dániel, Jane Laakkonen, Iisak Metsavainio, Miro-Pekka Saarelainen (első sor); Pokornyi Dávid, Julius Nyquist, Benk András, Szabó-Rácz Makszim, Nagy András (második sor); Tornyai Gábor, Kiss Dániel, Tero Taavi Tiala, Just Kyle, Kiss Patrik (harmadik sor); Franyó Krisztián, Kovács Alex, Laskawy Ferenc. Vezetőedző: Sakari Juurikkala.