A második harmad volt a döntő, vezet a Corona a GYHK ellen

Gergely Imre 2024. március 22., 21:24 utolsó módosítás: 2024. március 22., 22:33

Az elején két egyforma csapat gyűrte egymást, a másodikban kihasználva a GYHK gyenge teljesítményét a Brassó ellépett, a harmadikra pedig hiába szedte össze magát a piros-fehér társaság, a Corona behúzta a jégkorong Erste Liga elődöntő első meccsét.

A középső játékrészben háromszor került Rinne mögé a korong Fotó: Brassói Corona/Cătălina Zorojanu

Még fél perc sem telt el a meccsből és máris ünnepelhettek a gyergyói szurkolók, a legelső cserében Sylvestre lőtt hatalmas gólt. Dubeau reagálni sem tudott rá. Ezt követően azonban sorozatban kapták a kiállításokat a piros-fehérek, de sorra ki is védekezték, közte egy másfél perces kettős emberhátrányt is. De aztán Cornet lövése beakadt Rinne kapujába,

így 1–1 lett az eredménye a számos kisebb verekedéssel tarkított első harmadnak.

Fotó: Brassói Corona/Cătălina Zorojanu

A második játékrészben egyáltalán nem a legjobb formáját hozta a címvédő. Nem működött semmi, sok volt az egyéni hiba, és egy ilyenből Valchar indult emberhátrányban, és góljával átvette a vezetést a Corona. Ezt követően még kétszer bekerült a korong Rinne mögé.

A játék képe alapján reális eredmény volt a 4–1-es hazai előny.

Császár ebből még faragni tudott, így 4–2-es állásnál vonulhattak pihenőre a felek.

A harmadik harmadban már jobb arcát mutatta a Gyergyói Hoki Klub, és Haaranen találata egygólosra csökkentette a különbséget. Benne volt a levegőben, hogy talpra állnak Bodóék, de a végén egy kiállítás megpecsételte a mérkőzés sorsát, meccs legjobbja, Valchar pedig újabb góljával lezárta a nyitott kérdéseket. 5–3-ra nyerte a Brassó az elődöntős párharc első felvonását. Folytatás szombaton ismét a Cenk alatt.

Jégkorong Erste Liga elődöntő, első mérkőzés
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 5–3 (1–1, 3–1,1–1)
Gólszerzők: Philippe Cornet (17. és 33. perc), Radim Valchar (31., 59.), Albert Zagidullin (37.), illetve Sébastien Sylvestre (1.), Császár Hunor (38.),. Matias Haaranen (47.).

A másik ágon: Ferencváros–Csíkszeredai Sportklub 2–4 (0–1, 1–0, 1–3).