A jégre kukát dobó Huntot kilenc fordulóra tiltották el

Dobos László 2021. november 30., 11:00 utolsó módosítás: 2021. november 30., 11:27

Három brassói játékost tiltott el a jégkorong Erste Liga fegyelmi bizottsága a Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona mérkőzésen történtek miatt. A legsúlyosabb a Garet Hunté, aki kilenc fordulót kell kihagyjon.

Az ominózus eset a második harmad végén történt Fotó: Pinti Attila

A 8–1-es csíki sikerrel záruló vasárnap esti találkozón négy játékos kapott végleges fegyelmit.

Közülük Garet Hunt 9 meccset pihenhet, mert három szabályt is súlyosan megsértett. A fegyelmi bizottság döntése szerint verekedésért, a játékvezető bántalmazásáért és a játékvezető sértegetéséért is bűnhődhet. Az ominózus mérkőzés 40. percében Láday Tamás (Sportklub) 5+20 perc büntetést kapott verekedésért, Garet Hunt (Corona) pedig 5+20 perc büntetést kapott verekedésért, és 20 perces fegyelmi büntetést sportszerűtlen magatartásért.

„A mérkőzés 40. percében Garet Hunt verekedést kezdeményezett ellenfelével, agresszorként lépett fel. A verekedést a játékvezetők többszöri felszólítására és fizikai beavatkozásuk ellenére sem fejezte be. Az esetet követően nem volt hajlandó elfoglalni a büntetőpadot. A játékvezetőknek hosszasan és agresszíven ellenállt. Az ellenfeleknek mutogatott, a játékvezető kezéből a felszerelést kiütötte. A pályát elhagyva egy nagy méretű szeméttárolót dobott be a pályára.

A felvételen látható események semmilyen módon nem köthetők a sport szellemiségéhez, azoknak az Erste Ligában és a jégkorongban nincs helyük.

Láday Tamás, a Sportklub játékosának esetében a fegyelmi bizottság az összes körülményt mérlegelve, a játékvezetők által a pályán kiszabott büntetést helybenhagyja és a játékossal szemben további szankciót nem alkalmaz. Az fb Garet Huntot, jégkorongsporthoz méltatlan magatartása miatt 9 Erste Liga-mérkőzésről eltiltja. A játékos a büntetését csapata soron következő Erste Liga-mérkőzésein tölti le" – olvasható a fegyelmi bizottság közleményében.

Ugyanazon a találkozón Albert Zagidullin és Molnár Zoltán (mindketten Brassói Corona) egyaránt fejre, nyakra irányuló támadásért kapott végleges kiállítást, ami miatt Zagidullin három, Molnár pedig kettő mérkőzést lesz kénytelen kihagyni.