A Brassói Corona nyeri az Erste Liga alapszakaszát

Gergely Imre 2021. február 23., 21:17 utolsó módosítás: 2021. február 24., 16:13

Három mérkőzést játszik a héten a Brassói Corona és a Gyergyói Hoki klub, mindhárom beszámít az Erste Ligába és a romániai bajnokságba is. Az elsőt kedden este a brassóiak nyerték és így már biztos, hogy az élen végeznek az Erste Liga alapszakaszában.

A hiányos kerettel felállt GYHK becsülettel küzdött, de nem tudta elkerülni a vereséget Fotó: Brassói Corona

A találkozó igazából már azelőtt eldőlt, hogy megkezdődött volna. Szilassy Zoltán edző egy nappal korábban még a rájátszásra felkészülés szempontjából jó lehetőségként beszélt a Brassó–Gyergyószentmiklós meccssorozatról, de az első találkozó délelőttjén kiderült,

a már korábban sérült Koskiranta mellett Basaraba, Troncinsky és Bobcek sem bevethető, a hazaiak közül pedig Péter és Barabás sem játszhat.

Ennek ellenére becsülettel odatette magát a GYHK, az első harmad feléig teljesen egyenrangú ellenfele volt a brassóiaknak a piros-fehér alakulat. A 9. percben azonban Wilson betalált Ruczuj ketrecébe, fél perc múlva Bors is bődületes gólt lőtt, a 12. percre pedig már 3–0 állt az eredményjelzőn, egy korong átcsorgott valahogy a gyergyói kapus mamutjai között.

A GYHK az eredmény ellenére nem játszott ennyire alárendelt szerepet, számos szép akció zajlott Tőke kapujánál is, azonban az is látható volt,

hogy a hiányos sorokban nincs igazi összhang, a végső passzok többször még a csapattársat is meglepték, így maradtak ki lehetőségek.

A második harmad elején egy véleményes kiállítás miatt emberhátrányba kerültek Szigetiék, de a nehéz szituációt könnyedén megoldották, és ezt követően diktálni is tudták az iramot. Látszott, a GYHK kicsit sem adta fel a mérkőzést. Nem volt váratlan a szépítés sem, számos gólhelyzet közül St-Amant fejezett be góllal egyet, saját kipattanóját lőve a ketrecbe. Ezután 4 másodpercre volt ahhoz a gyergyószentmiklósi csapat, hogy kivédekezzen egy három percig tartó emberhátrányt, amiből egy percig 5–3 ellen támadhatott a Corona, amikor Molnár Zsombor egy kipattanót értékesített.

Egy kontrát használt ki St-Amant a harmadik harmad elején, Silló passzát értékesítve, de nem sokáig hihettek a piros-fehér drukkerek a fordításban, hamarosan nőtt a különbség. A 7. brassói gólt az 59. percben lőtte Gajdó Balázs, de nem ez volt az eredmény lezárása. Csergő egy remek egyéni megmozdulás végén talált be.

7–3-ra nyert a Corona, és már biztos, alapszakaszgyőztes az Erste Ligában.

Szerdán Brassóban, pénteken Gyergyószentmiklóson ismét összecsap a két együttes.

Erste Liga és romániai jégkorongbajnokság:
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 7-3 (3–0, 1–1, 3–2)
Gólszerzők: Benjamin Wilson (9. perc), Bors Huba (10.), Radim Valchar (12., 52.), Molnár Zsombor (38.), Olivier Dame-Malka (45.), Gajdó Balázs (59.), illetve Shawn St-Amant (34., 42.), Csergő Hunor (59.)
kapura lövések: 27–31
Kiállításpercek: 6–8