0–0-ás mentalitást vár csapatától Szilassy Zoltán

Gergely Imre 2024. március 13., 10:51 utolsó módosítás: 2024. március 13., 11:03

Habár a vártnál jóval simábban húzta be a jégkorong Erste Liga negyeddöntő harmadik mérkőzését a címvédő GYHK, Szilassy Zoltán vezetőedző figyelmeztet: hárommeccses előny tudatában nem szabad elkényelmesedniük az UTE elleni negyedik csatában szerdán.

Egy sikerre van a továbbjutástól a GYHK Fotó: UTE / Vörös Dávid

„Két meccses előnnyel érkeztünk. Tudtuk, hogy a hátrány és a hazai pálya miatt keményebben fognak jönni az újpestiek. Ez is történt, ennek megfelelően az első csere után változtattunk a kijöveteleinken,

és elképesztően jó 40 percet produkáltunk, sokkal több helyzetet dolgoztunk ki, mint a hazai pályán játszó csapat.

Az utolsó harmadra viszont nem tudtunk 0–0-ás mentalistással kijönni, így kaptunk egy kapuvasat, és Rasmusnak is kellett nagyot védenie. A tanulság, hogy ezt nem engedhetjük meg magunknak szerdán, nem szabad abban a szellemben játszanunk, hogy már úgyis vezetünk három fával a párharcban” – összegzett a mérkőzést követően Szilassy Zoltán.

Markus Juurikkala, a lilák szakvezetője kiemelte, hogy lőtt gól nélkül nem lehet meccset nyerni. „Tudjuk, mire képes az ellenfelünk, mennyire technikásak, és azt is tudjuk, hogy csak igazán jó, top formával tudjuk megverni őket.

Még nem haltunk meg, három golyó van bennünk, de még mindig talpon vagyunk.

Szerdán újabb harc következik, újabb lehetőség áll előttünk, mindent meg fogunk tenni azért, hogy visszajöjjünk a párharcba” – mondta Juurikkala.

Korábban: FTC–DEAC 6–1, 3–2.

Csíkszeredai Sportklub–BJAHC 3–4 – h. u.
Összesítésben: 1:1.
Korábban: BJAHC–Sportklub 1–2. A 0–1-es Sportklub-sikerrel véget ért meccs óvás alatt.

A negyeddöntőt az egyik csapat negyedik sikeréig játsszák, a hosszabbításos meccsek az első gólig tartanak.