Idegenben simábban nyert, még egy győzelemre van szüksége a GYHK-nak

Gergely Imre 2024. március 12., 21:41 utolsó módosítás: 2024. március 13., 11:22

Ahhoz képest, hogy Gyergyószentmiklóson milyen éles küzdelem zajlott, a párharc első budapesti találkozóján simán nyert a Gyergyói Hoki Klub és még egy győzelemre van szüksége az elődöntőbe jutáshoz.

Hatékonyak voltak a kapu előtt Fotó: UTE / Vörös Dávid

Egyik csapat sem kockáztatott, az első harmadban iramos, de kevés nagy helyzetet hozott játék zajlott. A nagyobb lehetőségeket a Gyergyói Hoki Klub alakította ki, de Rajna remekül védett, így gól nélkül telt le a nyitó húsz perc.

A második harmadban pedig már egyértelműen domináns játékot mutatott be a GYHK. És a gólok is megjöttek.

Előbb Vincze Péter adott zseniális passzt Bodónak, akinek csak formalitás volt a vezetés megszerzése. Utána Raymond lőtt hatalmasat a kék vonal közeléből, aztán a játékrész végén Sylvestre is meglőtte a maga gólját egy kontrából.

A záró húsz percben már egy pillanatig sem volt kérdés, hogy ki nyeri a meccset.

A GYHK rutinosan ölte az időt, aztán az utolsó négy percre pedig mindent egy lapra feltéve lehozta a kapusát az UTE és Dalhuisen üres kapus találattal lezárta a meccset.

A Gyergyói Hoki Klub 3–0-ra vezet a párharcban, és szerdán akár le is zárulhat a negyeddöntő.

Jégkorong Erste Liga, rájátszás, negyeddöntő:
UTE–Gyergyói Hoki Klub 0–4 (0–0, 0–3, 0–1).
Gólszerzők: Chris Bodó (27.), Bobby Raymond (32.), Sébastien Sylvestre (40.), Mike Dalhuisen (58.).