Erste Liga: nem hibáztak az esélyesek

Orbán Zsolt 2021. január 30., 22:22

Minden a papírforma szerint alakult a jégkorong Erste Liga szombati játéknapján. A Brassói Corona és az UTE is házigazdaként hozta a kötelezőt.

Háromszor is betalált Joshua McFadden, a brassóiak 43-asa Fotó: Alexandra Sâmpetru

A Csíkszeredai Sportklubtól négy pontot raboló Vasas Brassóban folytatta erdélyi túráját. A Román Kupa címvédője négymeccses győzelmi sorozatát készült tovább növelni az angyalföldiek ellen. Ez is sikerült is a Coronának, igaz a budapesti vendégek eléggé megnehezítették a házigazdák dolgát.

A brassói csapatnak annaek ellenére sem volt könnyű meccse, hogy az első harmad után 3–1-re vezetett. A második harmadban kettős emberelőnyt kihasználva zárkóztak fel mínusz egyre Ladányi Balázs tanítványai.

A záró játékrészben az amúgy mesterhármast és egy asszisztot is jegyző Joshua McFadden biztosította be a három pontot a kék-sárgáknak.

A Vasas HC vasárnap Gyergyószentmiklósra látogat, míg a Brassó a MAC HKB Újbudát látja vendégül. A hét utolsó napján a Csíkszeredai Sportklub is újból jégen lesz, a kék-fehérek a mostani idényben először szerezhetnek pontot, vagy pontokat a DEAC ellen – az előző három összecsapás mindegyikét a rendes játékidőben nyerték meg a debreceniek.

A szombati játéknap másik mérkőzésén az UTE a sereghajtó Dunaújvárosi Acélbikákat fogadta. Az első harmadban ment az adok-kapok a felek között, 20 perc után 3–3 állt az eredményjelzőn, majd a középső felvonásban csak a házigazda újpestiek szereztek három gólt, amivel magabiztosan győztek.

Nem értenek egyet a büntetéssel

Az Újpesthez kapcsolódó hír, hogy a lila-fehérek levélben fordultak az Erste Liga elnökségéhez, mivel nem értenek egyet Szabad Kevin 14 meccsre szóló eltiltásával. Az UTE jégkorongszakosztálya szerint rendkívül szigorú döntést hozott a fegyelmi bizottság a Berger Ákos játékvezetőnek sérülést okozó játékos esetében. Az UTE közleményében az olvasható, hogy a játékosuk nem szándékosan ütközte le a játékvezetőt, álláspontjuk szerint az eset hokibalesetnek minősül.

Jégkorong Erste Liga, alapszakasz
Szombati eredmények

Brassói Corona–Opten Vasas HC 4–2 (3:1, 0:1, 1:0)
Gól: Molnár Zoltán (2.), Joshua McFadden (7., 15., 49.), ill. Dusan Kmec (7., emberelőny), Szalma Zsolt (26., kettős emberelőny)
Kapura lövések: 36–27
Kiállítások: 14, ill. 12 perc

UTE–Dunaújvárosi Acélbikák 6–3 (3:3, 3:0, 0:0)
Gól: Nathan Perkovich (9.), Vincze Péter (12.), Jure Sotlar (16.), Rafaj Attila (22.), Varga Arnold (25.), Phil Kiss (33., emberelőny), ill. Török Viktor (1.), Szappanos Dávid (12.), Hugo Turcotte (15.)
Kapura lövések: 38–34
Kiállítások: 4, ill. 6

A bajnokság állása: 1. FTC 63 pont (29 mérkőzés), 2. Brassó 55 (24), 3. Újpest 51 (29), 4. DEAC 51 (31), 5. MAC HKB 50 (30), 6. Sportklub 45 (23), 7. GYHK 42 (28), 8. Vasas 24 (29), 9. Titánok 23 (27), 10. DAB 16 (30).