Várható eredmények születtek az Erste Liga legutóbbi fordulójában, a Csíkszeredai Sportklub három góllal győzött hazai jégen az Újpest ellen, de a másik két mérkőzésen is az esélyesek nyertek.
A Brassói Corona kevésgólos találkozón kerekedett a Fehérvári Titánok fölé. A ligamásodik brassói alakulat 2–0-ra múlta felül székesfehérvári ellenfelét. Az első találatot a második harmadban jegyezte a kézdivásárhelyi születésű Gajdó Balázs, majd az 53. percben Radim Valchar zárta le a meccset, Gajdó passzából.
Dunajúvárosban a sereghajtó Acélbikák nem bírtak a DEAC-cal, a debreceni vendégek öt gólt szerezve győztek, s ezzel visszajöttek a negyedik helyre.
Jégkorong Erste Liga, alapszakasz – vasárnapi eredmények
Brassói Corona–Fehérvári Titánok 2–0 (0:0, 1:0, 1:0)
Gólszerző: Gajdó Balázs (24.), Radim Valchar (53.)
Kapura lövések: 10
Kiállítások: 10, ill. 20 (ebből Császár Hunor 2+10 sportszerűtlen magatartásért) perc
Dunaújvárosi Acélbikák–Debreceni EAC 2–5 (1:1, 1:3, 0:1)
Gólszerzők: Pinczés Olivér (6., 32.), ill. Hugo Turcotte (12., emberelőnyben), Dominik Novotny (29., emberhátrányban), Molnár Dávid (36., emberhátrányban), Jan Dalecky (39.), Mazzag Dániel (56.)
Kapura lövések: 35-56
Kiállítások: 4, ill. 12 perc
Csíkszeredai Sportklub–Újpesti TE 5–2 (2:0, 2:1, 1:0)
A hétvégén súlyos sérülést szenvedett az FK Csíkszereda ifijátékosa, Ioó Edvin, akit helikopterrel szállítottak Marosvásárhelyre. A fiatal futballistán életmentő szívműtétet hajtottak végre, állapota stabilizálódott.
Folyamatos bírságok sújtják az FK Csíkszeredát a székely és magyar szimbólumok lelátókon való használata miatt. Az első figyelmeztetés után már három pénzbüntetés is érkezett, miközben a klub minden döntést megfellebbezett.
Nyilvánosságra hozták azt az elképesztő térfigyelő kamerás felvételt, amely rögzítette, ahogyan egy autó Nagyváradon átrepül egy körforgalmon, majd két másik jármű felett is.
Rendőrségi eljárás indult, miután Daniel Cioabă önjelölt „romániai romakirály” fia a beszámolók szerint teherbe ejtette 14 éves „menyasszonyát”, akit a szülők választottak ki számára.
Az úttest szélén közlekedő három gyalogost gázolt el egy tökrészeg sofőr Brassóban csütörtök este. Az áldozatokat súlyos sérülésekkel szállították kórházba.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!