Erste Liga: itt a székely negyeddöntő teljes menetrendje

Székely Sport 2021. március 02., 11:50 utolsó módosítás: 2021. március 02., 12:47

A Sportklub és a GYHK párharca kedden Csíkszeredában rajtol, majd szerdán este ismét összecsapnak a csapatok a Vákár Lajos Műjégpályán. A párharc hétvégén Gyergyószentmiklóson folytatódik újabb két találkozóval.

Egy székely csapat biztosan ott lesz a legjobb négy között Fotó: Pinti Attila

Ahogy az a hétfői ellenfélválasztón hivatalossá vált, a jégkorong Erste Liga székelyföldi csapatai egymással meccselnek a rájátszás első fordulójában. A negyeddöntős párharc kedden 18.30-tól a csíkszeredai Vákár Lajos Műjégpályán veszi kezdetét, majd szerdán ismét a pályaelőnnyel rendelkező Sportklub lesz a házigazda.

Hétvégén, szombaton és vasárnap a gyergyószentmiklósi műjégpályán folytatódik a küzdelem újabb két mérkőzéssel, és amennyiben négy összecsapás alatt nem születik döntés, az ötödik találkozóra Csíkszeredában, a hatodik Gyergyószentmiklóson, a hetedikre pedig újból a kék-fehérek otthonában kerülhet sor.

Az egyik fél negyedik győzelméig tartó sorozat leghamarabb március 7-én, legkésőbb március 13-án dőlhet el. A székelyföldi találkozók egységes kezdési időpontja 18 óra 30 perc.

Kedden a negyeddöntő másik három párharca is elkezdődik: az alapszakaszgyőztes Brassói Corona az Opten Vasas HC-t fogadja, a Ferencváros pályaválasztóként a MAC HKB Újbudával csatázik a budapesti Tüskecsarnokban, míg a DEAC és az UTE közti széria Debrecenben indul.

A járványügyi korlátozások értelmében a mérkőzéseket zárt kapuk mögött rendezik. A mérkőzések egy részét az M4 Sporton, illetve a liga fizetős szolgáltatásán, az Erste Liga Tv-n lehet követni.