Székely rangadók következnek az Erste Liga negyeddöntőjében

Székely Sport 2021. március 01., 15:15 utolsó módosítás: 2021. március 02., 12:47

Az alapszakaszt harmadik helyen záró Csíkszeredai Sportklub a hetedik Gyergyói Hoki Klubot választotta ellenfélnek a jégkorong Erste Liga rájátszásának első körében. A székely csapatok közti negyeddöntőben a csíkszeredai alakulaté lesz a pályaelőny, a párharcok az egyik fél negyedik győzelméig tartanak.

Tavaly az elődöntőben találkoztak, idén már a nyolc között egymásnak feszül a GYHK és a Sportklub Fotó: Pinti Attila

A hétfői ellenfélválasztón az alapszakasz-győztes Brassói Corona jelölte meg elsőként negyeddöntős riválisát: a brassóiak az Opten Vasas HC-val találkoznak a legjobb nyolc között. Másodikként a csíkiakkal társcímvédő FTC-Telekom választhatott, a zöld-fehérek a MAC HKB Újbudával mérkőznek. Mivel a Sportklub a GYHK mellett döntött, a Debreceni EAC együttesének már csak az Újpesti TE maradt a lehetséges ellenfelek közül.

Az online sajtótájékoztatón Jason Morgan, a Csíkszeredai Sportklub kanadai vezetőedzője úgy fogalmazott, az elmúlt időszak sűrű meccsterhelése után a választásnál fontos szempont volt, hogy a csapat keveset utazzon.

Bereczky Szilárd, a Gyergyói HK menedzsere elmondta, számítottak rá, hogy a kék-fehérekkel kell összecsapniuk a negyeddöntőben,

ugyanakkor sajnálatát fejezeti ki, amiért a nézők nem lehetnek jelen a mérkőzéseken, hiszen szerinte ez a párharc a székely hoki nagy ünnepe lehetett volna.

Az Erste Liga negyeddöntőinek párharcai már kedden elkezdődnek, a további játéknapok: március 3., 6., 7., 9. (ha szükséges), 11. (ha szükséges), 13. (ha szükséges).

A továbbjutáshoz négy győzelmet kell megszereznie az egyik félnek. A mérkőzések halasztására nincs lehetőség, amennyiben az egyik csapat nem tud kiállni, az ellenfél nyeri a találkozót. Hosszabbítás esetén húsz perces harmadokkal, négy a négy mezőnyjátékos elleni játékkal folytatódik a küzdelem, amíg az egyik csapat gólt szerez.