A Dunaújvárosi Acélbikák teljesen új koncepció mentén kezdik az idényt. A szakmai munkát ezentúl Hetler Ádám és Németh Péter vezeti, ifj. Azari Zsolt szakmai igazgató irányításával. A cél ezúttal a fiatal magyar tehetségek beépítése, néhány rutinos hazai és légiós játékos segítségével. A közösségi oldalukon közölt információk szerint a tavalyi keret túlnyomó része távozik: nem maradnak a kapusok, a magyarmag nagy része sem, valamint a külföldiek is eligazolnak. A keret 80 százaléka már kialakult, az első hivatalosan bejelentett játékos a 20 éves Bánki Dávid lett, aki harmadik Erste Ligás idényére készül – ezúttal kiemelt szerepkörben.
A Budapesti Jégkorong Akadémia HC is megkezdte a 2025–2026-os idényre vonatkozó játékosbejelentéseit. Elsőként a rutinos hátvédről, Pozsgai Tamásról számoltak be, aki csapatkapitányként marad a klubnál. A vezetőség külön megköszönte a szurkolók türelmét, és jelezte: fokozatosan ismertetik majd a további érkezőket.
A DVTK Jegesmedvéknél már május végén elindult a keret kialakítása. A miskolciak elsőként Lövei Dávid hosszabbítását jelentették be – a 23 éves csatár nyolcadik idényét kezdi felnőtt szinten. Vele együtt marad a klubnál a kapitány Miskolczi Márk (16. szezon), a védő Szirányi Bence (9. szezon), a kapus Praták Dávid, valamint a válogatott hátvéd, Vokla Roland is. Az utánpótlásból felkerült fiatalok közül Csíki Hunor és Szalay Boldizsár is helyet kapott a bő keretben. A friss igazolások sorát Tóth Károly Balázs nyitja, aki Dunaújvárosból érkezik, és eddig 153 Erste Liga-meccsen szerepelt. Visszavonult ugyanakkor Vojtkó Mátyás – a háromszoros Erste/MOL Liga-bajnok és kétszeres Magyar Kupa-győztes hátvéd 12 idény után akasztotta szögre a korcsolyát.
A DEAC, a FEHA19 és az UTE környékén egyelőre csendesebben telnek a napok. A debreceniek eddig csak Kozma Ferenc visszavonulását jelentették be – a támadó húsz év után búcsúzik a profi jégkorongtól. A fehérvári együttesnél Horváth Donát távozott, ő a Hydro Fehérvár AV19 gárdájában folytatja. Újpesten Jason Morgan marad a vezetőedző, az eddigi egyetlen hír öt légiós távozása: Cody Sol, Stephen Desrocher, Ian McNulty, Michael Pelech és Jack Walker biztosan nem folytatja a liláknál.
Az erdélyi együttesek közül a Brassói Corona mutatja a legnagyobb aktivitást, eddig hét játékos érkezését jelentette be, köztük a Csíkszeredai Sportklub rutinos védőjét, Gecse Hugót, aki 14 idény után távozott a Hargita megyei gárdától. A GYHK részéről Szilassy Zoltán sportigazgató elmondta, hogy csapatuk – egy játékost leszámítva – gyakorlatilag kész van. A csíki gárda Hodos László klubelnök szerint jövő héten kezdi meg játékosainak bejelentését.
Két mérkőzést rendeztek hétfő hajnalban a 2026-os labdarúgó-világbajnokság csoportkörének első fordulójában. Elefántcsontpart a hajrában szerzett góllal győzte le Ecuadort, míg Svédország öt találatig jutva magabiztos sikert aratott Tunézia ellen.
A Székelykeresztúri Egyesülés megvédte címét, és ismét megnyerte a labdarúgó Román Kupa Hargita megyei szakaszát, miután a vasárnap délutáni döntőben 2–1-re legyőzte a megyei bajnok Csíkszentsimoni KSK együttesét.
Egy 22 éves fiatalember életét vesztette vasárnap a Tordai-hasadékban, miután lezuhant a via ferrata útvonalról.
Valóságos kommentcunamit indított el Nicușor Dan államfő vasárnapi döntése, amellyel Eugen Tomac helyett Adrian Veșteát jelölte miniszterelnöknek. A Facebookon megjelent hozzászólások alapján a felháborodás elsősorban a jobboldali szavazók körében erős.
A Brassó Megyei Tanács elnökéből lett miniszterelnök-jelölt, Adrian Veștea több mint három évtizede tagja a PNL-nek, önkormányzati vezetőként és miniszterként is jelentős politikai tapasztalatot szerzett.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!