Érsekújvárt is 5–2-re verte a GYHK

Gergely Imre 2022. augusztus 25., 22:55 utolsó módosítás: 2022. augusztus 25., 22:58

Második felkészülési mérkőzését is megnyerte a Gyergyói Hoki Klub. Az eredmény ilyenkor nem lényeges, de azért mégiscsak érdemes megjegyezni, egy a szlovákiai elitben szereplő csapat ellen sikerült győznie Szilassy Zoltán együttesének.

Azért egy ilyen gárdát nem minden nap gyűrsz le Fotó: Facebook/GYHK

Az első harmadban még nem nagyon ment a GYHK játéka az érsekújvári HC Nové Zámky ellen. Stevuliak már a második percben vezetést szerzett a felvidéki csapatnak. Továbbra is Majoross Gergely csapata dominált, Rinnének sorozatban kellett védenie, de a játék képével ellentétesen sikerült egyenlítenie a gyergyóiaknak, Sylvestre találatával. Hamarosan azonban ismét Érsekújvár került előnybe, és a szünet 1–2-es eredménynél következett.

A második harmadban kiegyenlítettebb lett a játék, és a 33. percben az eredmény is egál lett, Császár lőtt takarásból a ketrecbe. Rögtön ezután pedig Sylvestre jutott el a kapu elé nagy cselekkel lerázva a védőjét, de lövés helyett Orbánt hozta sakk-matt helyzetbe. Itt már a gyergyóiaké volt az előny.

Az utolsó harmadban csökkent némileg az iram, a piros-fehérek nem hagyták élni az ellenfelet, úgy tűnt nem változik már semmi, de másfél perccel a vége előtt Saari kék vonalról leadott lövése 4–2-re változtatta az állást, és kicsit később Bodó üres kapus találata állította be a végeredményt.

Felkészülési meccs, nem lényeges az eredmény de azért jegyezzük meg, először nyert a GYHK szlovákiai elitligás csapat ellen.

A székelyföldiek az első barátságos találkozón az elmúlt hétvégén a DVTK ellen is 5–2-re diadalmaskodtak. Hétfőn Debrecenben a DEAC elleni meccsel zárják a magyarországi felkészülési időszakot.

Jégkorong felkészülési mérkőzés:

Gyergyói Hoki Klub–HC Nové Zámky 5–2 (1–2, 2–0, 2–0).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre, Császár Hunor, Orbán Brance, Santeri Saari, Bodó Christopher, illetve Patrik Stevuliak 2.