Az első harmadban még nem nagyon ment a GYHK játéka az érsekújvári HC Nové Zámky ellen. Stevuliak már a második percben vezetést szerzett a felvidéki csapatnak. Továbbra is Majoross Gergely csapata dominált, Rinnének sorozatban kellett védenie, de a játék képével ellentétesen sikerült egyenlítenie a gyergyóiaknak, Sylvestre találatával. Hamarosan azonban ismét Érsekújvár került előnybe, és a szünet 1–2-es eredménynél következett.
A második harmadban kiegyenlítettebb lett a játék, és a 33. percben az eredmény is egál lett, Császár lőtt takarásból a ketrecbe. Rögtön ezután pedig Sylvestre jutott el a kapu elé nagy cselekkel lerázva a védőjét, de lövés helyett Orbánt hozta sakk-matt helyzetbe. Itt már a gyergyóiaké volt az előny.
Az utolsó harmadban csökkent némileg az iram, a piros-fehérek nem hagyták élni az ellenfelet, úgy tűnt nem változik már semmi, de másfél perccel a vége előtt Saari kék vonalról leadott lövése 4–2-re változtatta az állást, és kicsit később Bodó üres kapus találata állította be a végeredményt.
Felkészülési meccs, nem lényeges az eredmény de azért jegyezzük meg, először nyert a GYHK szlovákiai elitligás csapat ellen.
A székelyföldiek az első barátságos találkozón az elmúlt hétvégén a DVTK ellen is 5–2-re diadalmaskodtak. Hétfőn Debrecenben a DEAC elleni meccsel zárják a magyarországi felkészülési időszakot.
Jégkorong felkészülési mérkőzés:
Gyergyói Hoki Klub–HC Nové Zámky 5–2 (1–2, 2–0, 2–0).
Gólszerzők: Sébastien Sylvestre, Császár Hunor, Orbán Brance, Santeri Saari, Bodó Christopher, illetve Patrik Stevuliak 2.
A Román Labdarúgó-szövetség elkészítette a Szuperliga 2025–2026-os idényének összegzését. A jelentésből kiderül, hogy az FK Csíkszereda jelentős pénzbírságot kapott az 5+6-os szabály miatt, ugyanakkor több gazdasági mutatóban is az élmezőnybe került.
Kovács István zsinórban másodszor szerepel a labdarúgás legrangosabb eseményén, a világbajnokságon. A nagykárolyi játékvezető már a tornán való részvételéért is jelentős összegre számíthat, a további jelölésekkel még tovább növelheti bevételeit.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Miközben sokan még mindig nehezen tudják elhinni, hogy 2026-ban egy EU-tagállamban megtörténhet, hogy a falat áttörve lakoltatnak ki a hatóságok egy magyar egyházi vezetőt, olyan hangok is hallatszanak, amelyek őt teszik felelőssé a történtekért.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!