Hirdetés

Érmes remények: meglepetést okozna a négyes döntőben a Háromszéki Ágyúsok

A házigazda Brassói Coronával küzd az elődöntőben a Háromszéki Ágyúsok csapata
Fotó: Háromszéki Ágyúsok/Máté Bence

Fennállása első bajnoki négyes döntőjére készül a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely a pénteki elődöntőben a Román Kupa-győztes és házigazda Brassói Corona ellen játszik. Miklós Ervin klubelnök szerint képesek meglepetést okozni.

2026. március 04., 15:40

A 2021-ben alakult Háromszéki Ágyúsok fennállása ötödik idényében tudatos építkezés eredményeként verekedte be magát a romániai jégkorongbajnokság négyes döntőjébe, de nem érik be ennyivel, szeretnének éremmel hazatérni a Cenk-alatti városból.

„Vasárnap befejeztük a rájátszást, hétfőtől pedig célegyenesbe fordult a felkészülésünk, úgy gondoljuk, fizikailag jól áll a csapat, nincsenek sérültek, teljes kerettel dolgozunk, ez is az elvégzett munkánkat minősíti. A napokban főként a taktikai és mentális felkészülésre fektettük a hangsúlyt, és mivel kedden este eldőlt, hogy Brassóval játszunk az elődöntőben, így következhet az ellenfél kielemzése” – árulta el a Székely Sportnak Miklós Ervin klubelnök.

Hirdetés

A Háromszéki Ágyúsok első embere elmondta, azzal, hogy bejutottak a Final Fourba jócskán teljesítették a szezon elején megfogalmazott célkitűzést.

Ez volt mindig is a célunk, hogy a Brassó, Szereda, Gyergyó háromszög mellé beékelődjünk, most először sikerült ezt elérni, ami már önmagában nagy teljesítmény számunkra, de természetesen, szívesen hoznánk haza egy érmet Brassóból, bármilyen színűt.

Mindent megteszünk, ami tőlünk telhető, szívünk-lelkünket a jégen hagyjuk, ezt megígérhetem” – szögezte le a klubvezető, aki szerint a csapategység, a stabilitás lehet az erősségük, hiszen az együttes magja a kezdetektől együtt dolgozik.

Miklós Ervin szerint szerint a csapategység, a stabilitás lehet az erősségük, hiszen az együttes magja a kezdetektől együtt dolgozik •  Fotó: Tuchiluș Alex Galéria

Miklós Ervin szerint szerint a csapategység, a stabilitás lehet az erősségük, hiszen az együttes magja a kezdetektől együtt dolgozik
Fotó: Tuchiluș Alex

Miklós Ervin úgy véli, a háromszékiek tudnak meglepetést okozni, az idény során nyertek már meccset mindhárom döntős csapat ellen. „Bármi megtörténhet, egy mérkőzés az elődöntő, egy a döntő, nem hiszek két meglepetésben, de egyben bízom”.

A pénteki elődöntőre az eladott bérletekből már teltházas lesz a brassói jégpálya, viszont a szombati döntőre még lehet és érdemes is jegyet váltani.

Kapcsolódó

Jégkorong, romániai bajnokság, négyes döntő, Brassó:

pénteken, elődöntők
15 órától Gyergyói Hoki Klub–Csíkszeredai Sportklub
19 órától Brassói Corona–Háromszéki Ágyúsok

szombaton
15 órától kisdöntő
19 órától döntő

A találkozókat a TVR Sport élőben közvetíti.
Szavazógép

Melyik csapat nyeri a román hokibajnokságot?

Szavazás eredménye
szóljon hozzá!
Hirdetés
Hirdetés
Ajánljuk még

Szondy Zoltán: az FK Csíkszereda pár meccs után nem cseréli le az edzőjét

Az első fordulók gyengébb teljesítménye miatt nincs edzőváltási hangulat Csíkszeredában. Az FK elnöke, Szondy Zoltán türelemre inti a szurkolókat. Kifejtette, a vezetőség bizalma töretlen a szakmai stáb felé.

Egy vérből valók vagyunk: Diószegi László frappáns üzenete a fanyalgóknak a gól nélküli döntetlen után (videóval)

Közel nyolcezren énekelték teli torokból az Ismerős Arcok Nélküled című dalát a Sepsi Duna Arénában a FCSB elleni mérkőzés előtt. Diószegi László klubelnök szerint ez a válasz azoknak, akik az utóbbi időben megkérdőjelezték a csapat identitását.

Székelyhon

Hátulról, teljes sebességgel – nyilvánosságra hozták a halálos biciklisgázolást rögzítő videót

Meghalt az a férfi a kórházban, akit néhány nappal korábban egy Argeș megyei településen elütött egy autó, miközben az országút szélén közlekedett kerékpárral. A levegőbe repült, miután hátulról, teljes sebességgel elgázolták.

`
Krónika

Trump új feltételt szabott Iránnak, ha már Teherán is feltételeket szabott a Hormuzi-szoros megnyitásához, nő az olajár

Donald Trump amerikai elnök új feltételt szabott az Iránnal folytatandó tárgyalásokra: kijelentette, hogy mostantól kártérítést követel az országtól a múltbeli jogsértésekért.

Krónika

Erdély ma új autópálya-szakasszal gazdagodik

Kedden 16 órakor a tervek szerint megnyitják a forgalmat az A3-as észak-erdélyi autópálya Magyarzsombor és Vaskapu közötti 12,24 kilométeres szakaszán.

Főtér

„A Kárpátok szimbólumát egy gyűlölt, kártékony, kóborló vadállattá züllesztette a politikum”

A medveproblémára egyetlen valódi megoldás létezik, az állomány visszalövése az optimális létszámra. Birtalan István gyergyószentmiklósi vadásszal beszélgettünk, nemcsak a medvékről.

Ez is érdekelheti

Robert Timaru a Háromszéki Ágyúsoknál folytatja

Újabb rutinos támadóval erősítette keretét az Erste Liga újonca, a Háromszéki Ágyúsok: bejelentették, a válogatottban is megfordult Robert Timaru a csapatnál folytatja.

Olcsóbbak idén a Gyergyói HK bérletárai

Új bérletrendszerrel készült a 2026–2027-es idényre a Gyergyói Hoki Klub. A Remete Ice Aréna első szezonjának tapasztalatai és a szurkolói visszajelzések alapján a belépők ára ezúttal szektoronként változik.

A folytonosság az Ágyúsok fegyvere, öt éve együtt dolgozó maggal vágnak neki az első nemzetközi idényüknek

Az első nemzetközi idénye előtt álló Háromszéki Ágyúsok gőzerővel készül történelmi, első Erste Liga szezonjára. A narancs-kék mezesek május eleje óta hangolnak a küszöbön álló kihívásokra, a keret magja a jeges edzéseket is elkezdte Csíkkarcfalván.

A cseh juniorbajnokságot kétszer is megnyerő fiatal magyar védő érkezik a GYHK-hoz

Fiatal magyar játékossal erősítette meg keretét a Gyergyói Hoki Klub: a 20 éves Horváth Alex a piros-fehéreknél folytatja pályafutását. Egyelőre egy szezonra kötöttek szerződést, de Szilassy Zoltán hosszabb távon is számolna vele.

Újabb GYHK-sztár költözött Brassóba

Miután Konsta Mesikammen és Matias Haaranen átigazolását már korábban bejelentette a Brassói Corona, kedden Owen Williams szerződtetéséről adott hírt a Román Kupa- és Szuperkupa-címvédő. Nem kérdés, a következő szezonban minden trófeát besöpörnének.

Egy helyen a romániai hokimezőny

Összesen 64 csapat nevezett a Román Jégkorong-szövetség (FRHG) által szervezett hét országos versenysorozatba a 2026–2027-es szezonra. A mezőny a felnőttbajnokságtól egészen az U13-as korosztályig terjed, emellett női és 3x3-as sorozatot is rendeznek.

A keret ismét átalakul, a cél továbbra is a játékosfejlesztés a Sapientia U23-nál

A Sapientia U23 csapatánál minden nyáron újra kell építeni a keretet. Ez azonban nem jelent problémát, miután a működése alapvető célja, hogy a fiatal játékosokat felkészítse a profi jégkorongra. Idén hat jégkorongozó tudott szintet lépni.

Hazatérő tehetség és két hosszabbítás – tovább építi keretét a Brassói Corona

Folytatja keretének kialakítását a Brassói Corona jégkorongcsapata. A Cenk alatti együttes visszacsábította a 19 éves Máthé Zsoltot, emellett szerződést hosszabbított Kovács Előddel és a kanadai hátvéd Evan Wardleyvel is.

Már jégen edz a gyergyói játékosok egy része, a GYHK teljes kerete hétfőn indítja a közös munkát

Elkészült a jég a Remete Ice Arénában, a Gyergyói Hoki Klub hazai játékosai már ki is próbálták a korcsolyákat. A csapat többi tagja a napokban jön meg Gyergyóremetére, hétfőtől indul a közös felkészülés. Edzőmeccseket idén nem terveznek.

A GYHK újabb kulcsemberét szerezte meg a Brassói Corona

Újabb meghatározó játékosát veszítette el a Gyergyói Hoki Klub a nyári átigazolási időszakban. Öt sikeres idény után távozik a csapattól Matias Haaranen, a finn származású román válogatott hátvéd a rivális Brassói Coronához szerződött.

Hirdetés
Hírlevél

Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!