Az alapszakaszgyőztes Corona élvezi a hazai pálya előnyét, az első két találkozót otthon játssza, és ha szükséges, akkor az ötödiket és a hetediket is. A Sportklub ellen ráadásul jól ment a Brassónak az alapszakaszban, amikor február 9. és 14. között hat nap alatt négyszer megmérkőztek, a Corona – bár először hosszabbításban 4–3-ra kikapott – 7–3-ra, 7–5-re és 4–3-ra diadalmaskodott, utóbbi két alkalommal hazai jégen.
Ez lesz a 2008/09 óta futó liga – korábbi nevén MOL Liga – történetének harmadik olyan fináléja, amikor két nem magyarországi bázisú együttes csap össze. Az első kiírásban a HC Csíkszereda győzte le a Sportklubot, míg 2014-ben az Érsekújvár (Nové Zámky) bizonyult jobbnak a Csíkszeredánál.
A Brassói Corona még soha nem nyerte meg a ligát, egyetlen döntője a 2014-es volt. A csíki kék-fehérek 2009-ben, 2013-ban és 2019-ben második, míg 2011-ben és tavaly – amikor nem rendeztek döntőt a koronavírus-járvány kitörése miatt – aranyérmes volt.
A párharc az egyik csapat negyedik sikeréig tart. Ezen a héten kedden és szerdán Brassó, szombaton és vasárnap Csíkszereda lesz a házigazda. Amennyiben szükséges, jövő héten, április 6-án és 10-én Brassó, 8-án Csíkszereda lesz a rendező. Minden találkozó 18.30-kor kezdődik.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Sikerrel zárta a labdarúgó Szuperliga alsóházi rájátszását az FK Csíkszereda, szombaton hazai pályán 2–0-ra legyőzte az FC Botoșani együttesét. A csíkiaknál a két gólfelelős, Eppel Márton és Anderson Ceara szállította a három pontot.
A fejlesztési minisztérium 2024-es kimutatása szerint Székelyföldön Borszék áll a legjobban a szegénységi index alapján, miközben több településen jóval nehezebbek a mindennapok. Az interaktív térkép a jelentős különbségeket is láthatóvá teszi.
Legalább egy hónapot tartó útfelújítási munkálatok kezdődtek az A1-es dél-erdélyi autópálya „medvealagutas” szakasza híján terelőútként használt országúton, ami rendszerint óriási dugókat okoz az amúgy is túlterhelt, szerpentines aszfaltcsíkon.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!