Telt ház volt a Vákár Lajos Műjégpályán, sokan voltak kíváncsiak az utóbbi három héten kiváló formában játszó Sportklub játékára. Onodi Ottó, a csíkiak hálóőre újra remekelt, a mezőnyjátékban pedig a mind a négy sor hozta formáját.
Nagy taktikai csata zajlott az első húsz percben, amikor egyik csapat sem kockáztatott, nem született gól, de egyetlen kiállítást sem ítéltek a játékvezetők.
A gólcsendet a második harmad közepén a Sportklub törte meg:
egy gyors támadás végén Valchar lőtt kapura, a lövését Tőke, a brassói kapus csak kiütni tudta, Antal Zsombor pedig kapásból a hálóba lőtte a korongot (1–0).
A harmadik játékrész első felében emberfölénybe került a Corona, a csíkiak orosz idegenlégiósa, Taratuhin azonban korongot szerzett, ellentámadásba lendült, a korongot hátra passzolta Pappnak, aki Valcharhoz továbbított, a cseh idegenlégiós pedig a kapuba lőtte (2–0).
Három perccel a vége előtt a Corona szépített: a buliból megszerzett korongot Wilgosh a csíki kapu felé lőtte, ez pedig becsorgott a Sportklub hálójába (2–1). Az utolsó percben a Corona az egyenlítés reményében kapusa helyett is mezőnyjátékost küldött a jégre, Taratuhin azonban korongot szerzett, és a félpályáról az üres kapuba lőtte (3–1).
Csíkszeredai Sportklub–Brassói Corona 3–1 (0–0, 1–0, 2–1). Gólszerzők: Antal Zsombor (30. perc), Radim Valchar (46.) és Andrej Taratuhin (60.), illetve Mason Wilgosh (57.). Büntetőpercek: 4–6. Játékvezetők: Gergely Lehel, Sikó Levente és Crișan Hunor.
A idei bajnokságokban hat Csíkszereda–Brassó mérkőzés szerepel,
ebből négy az Erste Ligában és a román pontvadászatban is számít, kettő pedig csak a román bajnokságban. A hétfő esti találkozó csak a román bajnokságban számított.
Lejátszotta harmadik felkészülési mérkőzését a labdarúgó 2. Liga rajtjára hangoló Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK, szombaton délben a Ceahlăul Piatra Neamț vendége volt.
Kilátástalan helyzetben van az előző szezonban az élvonalból kiesett Gloria Buzău, a nagy tartozásokat felhalmozó labdarúgóklubot pontlevonással büntette a szövetség.
Nem szokványos látvány ami egy jégeső után maradt július 12-én a Neamț megyei Vânători-Neamț faluban és környékén.
“I would like to speak with Romania’s new president as soon and as extensively as possible, because we have shared issues within the European Union, and the interests of Romanians and Hungarians often align," Prime Minister Viktor Orbán told Krónika.
Kétnapos kényszerszünet után pénteken újraindultak Parajdon a Korond-patak elterelési munkálatai – számolt be a helyszínen tartott sajtótájékoztatóján a Salrom vállalat beruházási igazgatója.
Az ember igyekszik érteni, hogy a természetet óvni kell. És azt is, hogy az állatokat szeretni kell. De azt is meg kellene érteni, hogy jelen pillanatban nem az embernek kell mennie, hanem a medvének. Pont.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!