Erdélyi finálé lesz, a Corona is letudta az elődöntőt

Gergely Imre 2021. március 25., 22:19 utolsó módosítás: 2021. március 25., 22:35

A Brassói Corona kétgólos hátrányban volt a 48. percben, innen fordította meg az állást és nyerte meg a DEAC elleni párharc hatodik meccsét, összesítésben 4–2-re az elődöntőt is. Miután a másik ágon a Csíkszeredai Sportklub nyert, eldőlt, erdélyi döntő lesz az Erste Ligában.

A Brassó megakasztotta a Debrecent Fotó: DEAC

A magyarországi és romániai csapatok közös bajnokságában egyetlen alkalommal, a legelső idényben fordult elő, hogy két erdélyi csapat találkozott a döntőben. Most, csütörtök este eldőlt, hogy Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub finálé lesz, azaz másodszor rendeznek erdélyi döntőt.

A MOL Liga 2008–2009-es szezonjában a HC Csíkszereda volt a Sportklub ellenfele, most a Corona lesz.

Ez azonban sokáig nagyon is kétséges volt, hiszen a Corona–DEAC elődöntő hatodik, csütörtöki meccsén sokáig a debrecenieknek állt a zászló. McFadden ugyan az 5. percben vezetést szerzett a kék-sárgáknak, de Turcotte még az első játékrészben egyenlített, azaz döntetlennél jött az első szünet. A 26. percben Pesztunov hozta előnybe a debrecenieket, és a második szünet előtti pár másodperccel Turcotte már kétgólosra növelte az előnyüket (3–1).

A harmadik felvonás első részében sem jelezte egy semmi azt, hogy itt a Brassó feltámadhat, a DEAC tördelte a játékot, távol tartották a vendégeket a kapujuktól. Aztán a 48. percben Gliga higgadt mozdulattal szépített, és ezzel minden megváltozott. Innen a Corona uralta a játékot, és Valchar három hazai védő szorításában is betalált, 3–3-ra kiegyenlítve az állást öt perccel a rendes játékidő vége előtt.

Fotó: DEAC

Sőt, Dave McQueen csapatának lendülete továbbra is kitartott, Klempa a 48. percben már vezetést szerzett számukra. Finucci üres kapus találata pedig véglegesen lezárta a meccset és az elődöntőt is.

Brassói Corona–Csíkszeredai Sportklub döntő következik az Erste Ligában.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, hatodik meccs:

Debreceni EAC–Brassói Corona 3–5 (1–1. 2–0, 0–4).
Gólszerzők: Hugo Turcotte (14., és 38. perc), Dmitry Pesztunov (29.), illetve Joshua McFadden (5.), Roberto Gliga (48.), Radim Valchar (55.), Tomás Klempa (58.), Carlo Finucci (60.).
Kapura lövések: 35–40.
Kiállításpercek: 4–6.