Belőtte magát az Erste Liga döntőjébe a Csíkszeredai Sportklub

Dobos László 2021. március 25., 21:19 utolsó módosítás: 2021. március 25., 22:28

Lezárta a jégkorong Erste Liga elődöntőjének csatáját a Csíkszeredai Sportklub: hazai környezetben, drámai mérkőzésen verte a Ferencvárost, így bejutott a fináléba.

A Sportklubé volt az utolsó szó Fotó: Veres Nándor

A korábbi, Csíkszeredában megrendezett elődöntős találkozóktól eltérően ezúttal csak a székely himnusz hangzott el az első korongbedobás előtt. A hazaiaknál továbbra sem tudott pályára lépni a sérüléssel küszködő Fodor Csanád, a csíki szakvezetés több helyen is módosította a sorok összeállítását, az idegenlégiós hátvédek közül Loginov helyét Kuljas vette át a védelemben, a túloldalon pedig a Fradi csak a bekkpárokon változtatott.

Remekül kezdte a mérkőzés a székelyföldi csapat, az első támadásnál, alig 25 másodperc után Combs közelről betalált (1–0), de bő két perc után egy tökéletes ellentámadás végén, egy villámgyors Tousignant-Combs összjáték a után ez utóbbi újra betalált Arany kapujába (2–0).

A vendégek hamar szépítettek, a 7. percben Kóger távoli lapos lövése becsorgott a takarásban lévő Szamankov alatt a kapuba (2–1). A második harmad elején egy kettős emberelőnyt kihasználva, Wishart bombájával már 3–1-re vezetett a Sportklub.

Fotó: Veres Nándor

Nem adta fel, a folytatásban a Ferencváros irányította a játékot, saját térfelére szorította a csíkiakat, és a 37. percben sikerült a szépítés: emberelőnyben Tóth Adrián közelről a kapuba lőtte a korongot (3–2).

A harmadik harmad elején hosszas videobírózás miatt állt a játék, egy csíki kapunál történt esetet néztek vissza játékvezetők, amelyből kiderült, hogy a Sportklub kapuja felé lőtt korong nem haladott át a gólvonalon...

A harmadik játékrészben többet támadó és a játékot uraló Fradinak a 46. percben sikerült az egyenlítés, amikor amikor Somogyi közelről belőtte a saját kipattanóját (3–3). A Sportklub a rendes játékidőben is eldönthette volna a találkozót, négy és fél perccel a rendes játékidő vége előtt emberelőnybe került, de ezt nem tudta kihasználni.

A ráadásban négy a négy ellen folytatódott a játék, sok izgalommal mindkét kapunál, az őrült rohanásban több ziccer is kimaradt mindkét részről. A mérkőzés a 73. percben dőlt el, amikor Becze kapu elé lőtt korongját a jó ütemben érkező Kuljas közelről a hálóba lőtte (4–3).

A párharcot 4:2-es összesítéssel nyerte a Sportklub, a szintén négy nyert mérkőzésig tartó döntőben a Brassói Corona lesz az ellenfele.

Jégkorong Erste Liga, elődöntő, hatodik mérkőzés:

Csíkszeredai Sportklub–FTC-Telekom 4–3 – hosszabbítás után (2–1, 1–1, 0–1, 1–0).
Gólszerzők: John Anthony Combs (1. és 3. perc), Ty Wishart (23.) és Gyenisz Kuljas (73.), illetve Kóger Dániel (7.), Somogyi Balázs (46.) és Tóth Adrián (38.).
Kapura lövések: 38–37.
Büntetőpercek: 24–6 (ebből Becze Tihamérnak és Gyenisz Kuljasnak 10-10 perc fegyelmi a mérkőzés végén).
Játékvezetők: Soós Dániel és Kókai Márk, illetve Kis-Király Barna és Váczi Dávid.