A legkomolyabb ügy a DVTK játékosához, Tóth Gergőhöz köthető, aki két jelenetben is érintett volt. A 21. percben Dallas Gerads ellen szabálytalankodott: hátulról érkezve ütközött, vállával a hátát találta el, és veszélyesen a palánknak lökte. A bizottság szerint volt ideje felismerni a szituációt és elkerülni az ütközést, ennek ellenére nem alkalmazkodott, így az eset kimerítette a végleges fegyelmi büntetés kritériumait. Mivel az idény során már másodszor vétett, az egymeccses eltiltását két találkozóra növelték, klubját pedig 400 euróra büntették.
Tóth a hajrában ismét reflektorfénybe került: Császár Hunorral akadt össze, majd botjával egy mozdulattal a nyakát találta el, aminek következtében a gyergyói játékos a jégre került és nem tudta folytatni a mérkőzést. A bizottság ezt az ütést szándékosnak és célzottnak minősítette, ugyanakkor nem tartotta olyan súlyúnak, hogy az automatikus egymeccses eltiltáson felül további büntetést szabjon ki. A DVTK ezért az incidensért további 150 eurós bírságot kapott.
Nem maradt következmények nélkül a bemelegítés során történt összetűzés sem: Jason Pineo (DVTK) és Imre Patrik (GYHK) már a kezdés előtt egymásnak esett. Az eset egy koronggal indult, amelyet kölcsönösen egymás irányába ütöttek, majd a feszültség gyorsan tettlegességig fajult. A két játékos egymás felé korcsolyázva ütni kezdte a másikat, miközben többen próbálták szétválasztani őket.
A Fegyelmi Bizottság az incidenst hirtelen felindulásból elkövetett sportszerűtlenségként értékelte, ugyanakkor súlyosbító tényezőként vette figyelembe, hogy mindketten visszaesők. Ennek megfelelően mindkét játékos két-két mérkőzéses eltiltást kapott, amelyet a korábbi esetek miatt további két találkozóval súlyosbítottak, így összesen négy meccset kell kihagyniuk. A klubokra egyenként 800 eurós pénzbírságot szabtak ki.
A másik ágon jóval kevesebb dolga akadt a bizottságnak. A BJAHC–Brassói Corona mérkőzés hajrájában történt ütközést ugyan kivizsgálták – Zimányi Dániel Zsolt és Andrei Filip akadt össze –, ám végül úgy ítélték meg, hogy a játékvezetők helyesen jártak el, így nem született utólagos szankció.
Bejelentette első nyári igazolását a Sepsi OSK: a háromszéki klub egy évre szóló szerződést kötött Bogdan Vătăjeluval. A rutinos balhátvéd jelentős hazai és nemzetközi tapasztalattal érkezik Sepsiszentgyörgyre.
Csütörtökön rajtol a labdarúgó-világbajnokság. A romániai közvetítési jogokkal az Antena rendelkezik, amely a torna mind a 104 mérkőzését élőben sugározza. Az M4 Sport is nagy dobásra készül, igaz, mi abból valószínűleg nem sokat látunk majd.
Házuk kertjében ment szembe egy medvével két kisgyerek szerdán délután Lövétén. Mivel veszélyessé vált a helyzet, ártalmatlanítani kellett a nagyvadat. A példány nagyjából kéthete folyamatosan bejárt a településre.
Sokan kaptak érdemi indok és jogosultság nélkül magyar állampolgárságot az utóbbi években, ezeket az ügyeket is feltárjuk belső vizsgálat keretében – jelentette be Velkey György László külügyi államtitkár a Facebookon pénteken.
Az EDDA lesz az egyik fellépő a 35. Tusványoson – jelentették be a Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor szervezői szerda délután.
A kollektív irigység, utálat, megosztottság zárójelbe teszi az egyéni teljesítményeket. Fontosabb pár félremagyarázott félmondat, mint egy egész életmű…
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!