Élre állt a Gyergyói HK az U20-as hokibajnokságban

Dobos László 2024. február 05., 12:40 utolsó módosítás: 2024. február 05., 12:42

Két mérkőzéssel folytatódott hétvégén a háromcsapatos romániai U20-as jégkorong-bajnokság. Mindkét brassói találkozón a vendég gyergyói gárda győzött, és ezzel átvették a vezetést a rangsorban.

A három Erste-ligás csapattal rendelkező erdélyi település, Brassó, Gyergyószentmiklós és Csíkszereda tartotta fontosnak, hogy csapatot indítson az U20-as korosztályban.

A hétvégi mérkőzéseken a Gyergyói HK előbb fölényesen, majd hosszabbítás után, aranygóllal győzött a Brassói Corona vendégeként.

Jégkorong, U20-as bajnokság:

Brassói Corona–Gyergyói HK 1–7 (0–3, 0–1, 1–3).
Gólszerzők: Cezar Gheorghe, illetve Szilveszter Adorján 3, Fehér Csanád, Szabó Tas, Elekes Dávid és Ferenczi József.

Brassói Corona–Gyergyói HK 2–3 – hosszabbítás után, aranygóllal (1–1, 1–0, 0–1, 0–1).
Gólszerzők: Iuga Cristian, illetve Albert Hunor, Mondics Milán és Gál Tihamér.

Brassói Corona: Veres Róbert, Bartis Ádám (kapusok) – Cristian Iuga, Flavius Petrescu, Galaczi Norbert, Andrei Brandabur, Pap Hunor, Bakk Mihály, Dmitro Rudika, Kovács Előd, Cezar Gheorghe, Pavlo Demcsenko, Csiszer Csaba, Máthé Zsolt, Luca Trandafir, Andrei Crețu, Timotei Coman, Ioan Dobrescu, Matei Cupșa, Victor Boriceanu. Vezetőedző: Nagy István.

Gyergyói HK: Márk Bálint, Szőke Kristóf (kapusok) – Albert Hunor, Răzvan Timaru, Fehér Csanád, Szilveszter Adorján, Molnár Ákos, Mondics Milán, Bartis Adorján, Gál Tihamér, Fodor Dávid, Bende Áron, Puskás Bence, Kis Bernát, Both Máté, Szabó Tas, Elekes Dávid, Ferenczi József. Vezetőedző: Daradics Csaba.