Az első harmad eredménye 1–1 volt, és ez teljesen reálisnak is számított, egyenlő felek játszottak vasárnap este a Sepsi Aréna jegén, közel telt ház előtt.
A GYHK került először emberhátrányba, amit a Corona gyorsan ki is használt Gliga révén, de a piros-fehérek kevesebb, mint egy percen belül egyenlítettek is, Tranca remek mozdulattal csapta be Polcot.
Az állás 1–1 maradt 40 perc után is. Megvoltak a lehetőségek mindkét oldalon, de Rinne és Polc is stabilan védett. A Gyergyói Hoki Klub finn kapusának főleg a játékrész utolsó két percében kellett nagyon a helyén lennie, amikor a brassóiak nagyon beszorították a piros-fehéreket, akik számára jókor jött a szünet.
Egyáltalán nem volt biztos, hogy a harmadik harmad az utolsó is lesz. A kapusok remekeltek, nem úgy tűnt, hogy eldől a finálé. De aztán jött Vincze Péter, és megtette azt, amit 2023-ban az Erste Liga döntő hetedik meccsén és az idei Szuperkupa-döntőben. Gólt lőtt. És ezzel bajnok lett a Gyergyói Hoki Klub. Először a gyergyói jégkorong történetében.
A döntő legjobb játékosainak járó díjat gyergyói részről Rasmus Rinne, a Coronától Roberto Gliga kapta meg. Rinnét a sepsiszentgyörgyi négyes döntő torna legjobb kapusának is megválasztották, a brassói Owen Williams a legjobb hátvéd díját kapta, míg a hétvége legjobb csatára Daniel Trancă lett.
A piros-fehérek nem sokat ünnepelhetnek, kedden Gyergyószentmiklóson ismét a Brassó lesz az ellenfél az Erste Liga elődöntőjében.
Az élvonalbeli bajnokságot szervező Hivatásos Labdarúgóliga (LPF) kedden megváltoztatta a Szuperliga alsóházi rájátszásának hétvégi utolsó fordulójában a kiesésről és osztályozós helyekről döntő három mérkőzés kezdési időpontját.
Vasárnap délben játsszák a labdarúgó 2. Liga idei kiírásának utolsó meccseit. Három csapat közül kerülhet ki a bajnok, kis szerencsével lehet ez az FK Csíkszereda is.
A külügyminisztérium azt tanácsolja a Líbiában tartózkodó román állampolgároknak, hogy a konfliktusok eszkalációja miatt azonnal hagyják el az országot.
A romániai államelnök-választás első fordulója előtt a Krónika volt az egyetlen romániai magyar lap, amely interjút készített Nicușor Dannal.
Három autó ütközött össze csütörtök délután a dél-erdélyi (A1-es) autópálya Nagylak és Arad közötti szakaszán, a tömegbalesetben 11 személy megsérült.
A májusi ősz pedig az Istennek sem akar itt hagyni minket.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!