Az első harmad eredménye 1–1 volt, és ez teljesen reálisnak is számított, egyenlő felek játszottak vasárnap este a Sepsi Aréna jegén, közel telt ház előtt.
A GYHK került először emberhátrányba, amit a Corona gyorsan ki is használt Gliga révén, de a piros-fehérek kevesebb, mint egy percen belül egyenlítettek is, Tranca remek mozdulattal csapta be Polcot.

Az állás 1–1 maradt 40 perc után is. Megvoltak a lehetőségek mindkét oldalon, de Rinne és Polc is stabilan védett. A Gyergyói Hoki Klub finn kapusának főleg a játékrész utolsó két percében kellett nagyon a helyén lennie, amikor a brassóiak nagyon beszorították a piros-fehéreket, akik számára jókor jött a szünet.

Egyáltalán nem volt biztos, hogy a harmadik harmad az utolsó is lesz. A kapusok remekeltek, nem úgy tűnt, hogy eldől a finálé. De aztán jött Vincze Péter, és megtette azt, amit 2023-ban az Erste Liga döntő hetedik meccsén és az idei Szuperkupa-döntőben. Gólt lőtt. És ezzel bajnok lett a Gyergyói Hoki Klub. Először a gyergyói jégkorong történetében.

A döntő legjobb játékosainak járó díjat gyergyói részről Rasmus Rinne, a Coronától Roberto Gliga kapta meg. Rinnét a sepsiszentgyörgyi négyes döntő torna legjobb kapusának is megválasztották, a brassói Owen Williams a legjobb hátvéd díját kapta, míg a hétvége legjobb csatára Daniel Trancă lett.
A piros-fehérek nem sokat ünnepelhetnek, kedden Gyergyószentmiklóson ismét a Brassó lesz az ellenfél az Erste Liga elődöntőjében.

Újabb botrány a román labdarúgásban: a Sepsi OSK utánpótláscsapatának autóbuszát vasárnap hajnalban ismeretlen tettesek rongálták meg Craiován.
Megszakadt az FK Csíkszereda hosszú ideje tartó veretlenségi sorozata a labdarúgó Szuperligában. A Konstancai Farul elleni háromgólos vereség után Ilyés Róbert vezetőedző nem kertelt és kiosztotta a játékosait.
Beazonosította a rendőrség a focihuligánokat, akik Etéd és Szentábrahám községekben, ugyanakkor Szentegyházán rongáltak székely zászlókat nagyjából egy hónapja a Kolozsvári U és az FK Csíkszereda mérkőzésének napján.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Legionárius, vasgárdista propagandista, Radu Gyr versét szavalták gyerekek Bukarestben, a világ legnagyobb ortodox templomában, a Nemzeti Katedrálisban, amelynek szentképeit nemrég szentelték fel.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!