Az FTC-Telekom–Budapest JAHC találkozón a hazaiak a 4. percben előnybe kerültek Molnár Dávid révén, majd kimaradt egy-egy emberelőny. A meccs derekán Turbucz Martin növelte a különbséget, majd a szünet előtt az ex-ferencvárosi Nagy Gergő szépített. A vendégek komoly mezőnyfölényben játszottak a záró harmadban, de újabb gól nem esett. A második mérkőzésnek vasárnap a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum ad otthont, akárcsak hétfőn az esetleges harmadiknak.
A vendég Debreceni EAC Ilja Culihin 73. percben ütött hosszabbításos góljával 3–2-re győzött a DVTK Jegesmedvék csapata ellen. A keleti rangadón az első harmadban két-két büntetést osztottak ki, közben a 11. percben Jason Pineo a DVTK-nak szerzett vezetést.
A fordulást követően gyorsan egyenlített a Debrecen, ám még az újabb szünet előtt Roman Zitny góljával ismét a Jegesmedvéknél volt az előny. Dominik Novotny az 54. percben emberhátrányból vette be a hazaiak kapuját. A ráadásban a DEAC előbb kivédekezett egy hátrányt, majd Culihin bevágta a győztes gólt. A felek vasárnap Debrecenben újra megmérkőznek, és ha szükséges, akkor hétfőn ugyancsak ott.

A lelátón több alkalommal is nacionalista és magyarellenes rigmusok hangzottak el a hazai szurkolók egy részétől az FC Argeș és az FK Csíkszereda pénteki szuperligás összecsapásán.
Nyolc fiatal jégkorongozó kerül be az Erste Liga és romániai bajoki címvédő Gyergyói Hoki Klub csapatába, és hazai edzők dolgoznak mostantól a szakmai stábban. A piros-fehérek tavalyi keretéből és a szakemberek közül is rangos nevek távoztak.
Baleset történt Csíkszereda Csíkszentkirály felőli kijáratánál szombat este, rövid ideig torlódás alakult ki az érintett szakaszon.
A Ceutából érkező felvételek bizonyítják, hogy az ellenőrzés nélküli illegális bevándorlás konkrét veszélyt jelent az európai határok biztonságára – hangoztatta Giorgia Meloni olasz kormányfő.
Kevesen vállalkoznának arra, hogy kerékpárral átszeljék Európát. Zsigmond István kolozsvári nőgyógyász szakorvos azonban éppen ezt tette: Lisszabonból indult útnak, és huszonöt nap alatt, közel négyezer kilométer megtétele után érkezett haza Kolozsvárra.
Közben Kazahsztán újraindította a kőolaj szállítását azon a terminálon, ahonnan Románia olajszükségletének nagyobbik részét kapja. És Románia kiutasított egy orosz diplomatát az utóbbi napok drónincidensei miatt.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!