Az FTC-Telekom–Budapest JAHC találkozón a hazaiak a 4. percben előnybe kerültek Molnár Dávid révén, majd kimaradt egy-egy emberelőny. A meccs derekán Turbucz Martin növelte a különbséget, majd a szünet előtt az ex-ferencvárosi Nagy Gergő szépített. A vendégek komoly mezőnyfölényben játszottak a záró harmadban, de újabb gól nem esett. A második mérkőzésnek vasárnap a káposztásmegyeri Vasas Jégcentrum ad otthont, akárcsak hétfőn az esetleges harmadiknak.
A vendég Debreceni EAC Ilja Culihin 73. percben ütött hosszabbításos góljával 3–2-re győzött a DVTK Jegesmedvék csapata ellen. A keleti rangadón az első harmadban két-két büntetést osztottak ki, közben a 11. percben Jason Pineo a DVTK-nak szerzett vezetést.
A fordulást követően gyorsan egyenlített a Debrecen, ám még az újabb szünet előtt Roman Zitny góljával ismét a Jegesmedvéknél volt az előny. Dominik Novotny az 54. percben emberhátrányból vette be a hazaiak kapuját. A ráadásban a DEAC előbb kivédekezett egy hátrányt, majd Culihin bevágta a győztes gólt. A felek vasárnap Debrecenben újra megmérkőznek, és ha szükséges, akkor hétfőn ugyancsak ott.
Reménykedve várhatta hétfő délutáni kiszállását az FK Csíkszereda, amely a hozzá hasonlóan nyeretlen FC Botoșani vendége volt. A Hargita megyeiek korán emberhátrányba kerültek, sokáig így is jól tartották magukat, végül azonban pont nélkül térnek haza.
Egészen jó mérkőzést játszott a Sepsi OSK és a Konstancai Farul a labdarúgó Szuperliga 6. fordulójának meccsén. Két fiatal játékos talált be, újabb döntetlen jegyzett a háromszéki alakulat.
Alapvető változásokat hoz a kedden hatályba lépő új urbanisztikai törvénykönyv, ami esetenként jócskán megkönnyíti az építkezéseket. Ám elhamarkodott lenne azt gondolni, hogy általánosan lazulnak az előírások. Sőt, lesznek, akik nem fognak örülni.
Felhagyott az agglegényélettel az RMDSZ alsóházi frakcióvezetője, megnősült Csoma Botond parlamenti képviselő. A kolozsvári politikus Deák-Sala Rebekát, Kós Károly dédunokáját vette el feleségül.
Bár a Tisza-kormány nemzetpolitikáért felelős illetékese több fórumon is leszögezte erdélyi látogatása során, hogy az új budapesti hatalom nem kíván hozzányúlni a külhoni magyarok szavazati jogához, jelentős nyomás nehezedik rá az anyaországban.
Tudták, hogy 2Petru Groza egyszer a szőnyegen csúszva, Joszif Sztálint simogatva esedezett kegyelemért? Kun Miklós történész KMN-es előadásán jártunk.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!