Tománekhez nagy reményeket fűztek a gyergyóiak, hiszen korábbi években a szlovákiai extraligában komoly mennyiségben termelte a pontokat. Ezt kezdetben be is váltotta hiszen miután október elején bemutatkozott piros-fehérben, szűk két hónap alatt huszonegy Erste Liga mérkőzésen 16 gólt és 13 gólpasszt szerzett.
Azonban ekkor valami megváltozott, december elejétől mindössze 5 gólpassz fűződik a nevéhez.
A teljesítményromlás miatt egy idő után a kezdőcsapatból is kiszorult, legutóbb február 3-án lépett pályára Erste Liga találkozón. A csapat lényegében nélküle vívta ki a rájátszásba jutást.
A Bukaresti Dinamo és az FC Botoșani érdeklődése ellenére Denis Haruț a Sepsi OSK-nál folytathatja pályafutását. A 27 éves középhátvéd szerződése június 30-án lejár, azonban a játékos elárulta, hogy hamarosan új megállapodást írhat alá a klubbal.
Emlékezetes fordítással biztosította be történelmi ezüstérmét az FK Csíkszereda női csapata: a Temesvári Poli elleni hazai győzelem után eldőlt, hogy a székelyföldiek nemzetközi kupasorozatban indulhatnak.
Felháborító jelenetet örökített meg egy névtelen felhasználó a csíksomlyói nyeregben a pünkösdi búcsút követően.
Kemény hangvételű bejegyzésben reagált Csoma Botond, az RMDSZ képviselőházi frakcióvezetője és szóvivője a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) magyargyűlölő politikusa, Dan Tanasă szombati kifakadására.
Ötvenöt államtitkár kinevezése jelent meg a vasárnapi Magyar Közlönyben.
Az 1989 előtti korszak Romániájában a rockzenei szcéna jóval fejletlenebb volt, mint Nyugaton vagy akár Magyarországon. Ennek a korszaknak a kutatásáról beszélgettünk Fodor János rocktörténésszel, a BBTE adjunktusával.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!