A koronavírus világjárvány miatt tavaly tavasszal befagyasztották a romániai korosztályos hokibajnokságokat, a 18 éven aluliak 2020–2021-es pontvadászatát pedig csak február utolsó napjaiban tudták elkezdeni.
A Vákár Lajos Műjégpályán pénteken két mérkőzést rendeztek, mindkettő a székelyföldi csapatok győzelmével zárult, a csíkiak szoros meccsen, a gyergyói fiatalok pedig gólzárporos mérkőzésen szerezték meg a három pontot.
Szombaton a Csíkszereda–Suceava és a Gyergyó–Sepsiszentgyörgy, vasárnap pedig a Sepsiszentgyörgy–Suceava és a Csíkszereda–Gyergyó mérkőzésekkel folytatódik a bajnokság.
Donciu Ștefan személyében új elnöke van a Kovászna Megyei Labdarúgó Egyesületnek, amelynek tisztújító közgyűlését szombaton délelőtt tartották Kovásznán. Az új sportvezetőt egyhangú szavazással választották meg.
Nemcsak a jeges edzések, hanem a felkészülési mérkőzések megkezdésében is a Csíkszeredai Sportklub női jégkorongozói számítottak idén úttörőnek a székelyföldi hokicsapatok közül, akik a második helyen zárták a felvidéki Iglón rendezett Petroltrans Kupát.
Lehűl az idő hétfő estétől, kedden pedig sok helyen lehet esőre, viharokra számítani – közölték a meteorológusok.
Nem folytatja pártpolitikai szerepvállalását, sem a Romániai Magyar Egységpárt (RMEP) létrehozását Kátai István, az első erdélyi Tisza-sziget alapítója. Ezt ő maga jelentette be vasárnap egy, a Facebook-oldalán közzétett bejegyzésben.
Antal Emőke lett a Miss Balaton királynője. A szatmárnémeti lány a koronát elődjétől, a 2024-ben győztes Bábel Virágtól vehette át.
… nem a Nap meg a szél a hibás a romániai energiakatasztrófáért, mutatják egy szakmai elemzés eredményei… és rendkívüli égi jelenségeket nézhet szerdán az ember, főleg, ha partiumi.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!