Az alapszakasz harmadik helyezettje, a Bukaresti Sportul Studențesc és a negyedik, a bajnokságban újonc Felcsíki Márton Áron HC lépett jégre hétvégén a harmadik helyért. A mérkőzéseket a csíkkarcfalvi Felcsíki Műjégpályán rendezték, és mindkét találkozót a román főváros alakulata nyerte.
A Gyergyószentmiklósi Fox Hockey–Csíkszeredai Sportklub finálé első felvonását március 1-jén rendezik Gyergyószentmiklóson, a másodikat pedig március 2-án a csíkszeredai Vákár Lajos Májégpályán. Ha szükség lesz a harmadik összecsapásra, akkor annak újra Gyergyószentmiklós adna otthont, március 3-án.
Egy pontra volt szüksége a Sepsi OSK-nak, hogy elérje célkitűzését a másodosztályban. A Chindia Târgoviște ellen megszerezte az előnyt, de a végjátékban akadt izgulnivaló.
Ahogy várható volt, az FC Botoșani elleni győzelem után jelentette be távozását Ilyés Róbert, az FK Csíkszereda vezetőedzője. A szakember elmondta, mentálisan és fizikailag is kimerült, ezért pihenőre vágyik a történelmi idényt követően.
Halálos baleset történt pénteken este Csíkszereda közelében: egy 17 éves csíkszentkirályi fiú életét vesztette, két másik fiatal kórházba került, miután felborultak egy buggy típusú járművel. A sofőr jogosítvány nélkül és ittasan vezetett.
,,Ez egy következmények nélküli ország, ahol mindent ellopnak” – mondogatta az utóbbi időben szomszédom magyarországi unokatestvére, akiről utólag kiderült, hogy jobban él, mint sokan közülünk Erdélyben.
Románia legfiatalabb repülőtere engedélyt kapott a hatalmas Jumbo Jet repülőgépek fogadására.
Kommentelünk, tehát szarban vagyunk. Elmagyarázom, miért.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!