Elkapták a végét, legyőzték a Steauát az Ágyúsok

Sánta Imre 2021. november 20., 22:49 utolsó módosítás: 2021. november 20., 22:51

Két kudarc után a Bukaresti Steaua ellen aratott győzelmet szombaton este a Háromszéki Ágyúsok jégkorongcsapata, amely főleg az utolsó harmadban mutatott hatékony támadójátékának köszönhetően tudta két vállra fektetni a fővárosi együttest.

Fotó: Facebook/Háromszéki Ágyúsok

A Brassói Coronától a hét elején elszenvedett kettős vereségüket követően az Ágyúsok a Bukaresti Steauát fogadták a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán. A találkozó első harmadában nem bírtak egymással a szembenálló felek, és bár mindkét csapatnak lehetősége volt emberelőnyben is támadni, László Arnold és Adorján Örs kapuja is érintetlen maradt.

A folytatásban felbátorodtak a házigazdák, és míg az első húsz percben a fővárosiaknak volt több kaput eltaláló lövésük, a második harmadban már a háromszékiek céloztak pontosabban, és ennek meg is lett az eredménye. A 26. percben az Ágyúsok harmadik sora hozta össze a vezető találatot, amikor Antal Alfréd átadásából Gecse Olivér küldte a hálóba a korongot (1-0).

A mérkőzés záró felvonásában aztán felpörögtek az események, előbb Szabó Dávid egy emberelőnyös szituációt kihasználva szerezte meg a Steaua egyenlítő gólját a 46. percben, azonban a vendégek öröme mindössze tizenhat másodpercet tartott, ugyanis a túloldalon szinte azonnal érkezett Bíró Ottó válasza, aki ismét vezetéshez juttatta a háromszékieket (2-1).

Nem sokkal később pedig a hazaiakon volt a sor, hogy éljenek a Mihail Georgescu kétperces kiállításával adódott lehetőséggel, és Roth Zoltán passzából Bíró Mátyás megduplázta az Ágyúsok előnyét (3-1). De ezzel még nem ért véget a kék-narancs mezesek rohama, újabb három perc elteltével Ilyés Tamás szolgálta ki Gecse Olivért, aki második találatával bebiztosította csapata győzelmét (4-1).

A párharc vasárnap este folytatódik, az Ágyúsok 18 óra 30 perckor ismét a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán a Bukaresti Steaua együttesével mérik össze erejüket.

Romániai jégkorongbajnokság, alapszakasz:
Háromszéki Ágyúsok–Bukaresti Steaua 4–1 (0–0, 1–0, 3–1)
Gólszerzők: Gecse Olivér (26., 52), Bíró Ottó (46.), Bíró Mátyás (49.), illetve Szabó Dávid (46.).
Kapura lövések: 26–31.
Kiállításpercek: 10–12.
Ágyúsok: László Arnold (Móré Szabolcs) – Alekszandr Bolshakov, Márk Róbert, Horváth Pál, Danalizi Vilmos Gergő, Ilyés Tamás – Antal Előd, Szabó Zsolt-Ákos, Bíró Mátyás, Szegej Paior, Roth Zoltán – Ferencz Joseph, Bíró Ottó, Antal Alfréd, Márton Koppány, Gecse Olivér – Vitalij Karamnov, László Hunor, Fetés Róbert, Silló Huba, Solymosi Tamás.
Steaua: Adorján Örs (Cătălin Capșa) – Florin Creangă, Mikhail Juzeev, Robert Timaru, Lőrincz Levente, Mihail Georgescu – Szabó Dávid, Orbán Szilárd, Andrei Filip, Kirill Polozov, Bairas Abdullin – Nicușor Lusneac, Andrei Gerasimov, Daniil Martinov, András-Csáki Szabolcs, Vladisla Misnikov – Eduard Tămîrjan, Boldizsár Cristian, Gorbea Tivadar, Claudiu Radu.