A Brassói Coronától a hét elején elszenvedett kettős vereségüket követően az Ágyúsok a Bukaresti Steauát fogadták a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán. A találkozó első harmadában nem bírtak egymással a szembenálló felek, és bár mindkét csapatnak lehetősége volt emberelőnyben is támadni, László Arnold és Adorján Örs kapuja is érintetlen maradt.
A folytatásban felbátorodtak a házigazdák, és míg az első húsz percben a fővárosiaknak volt több kaput eltaláló lövésük, a második harmadban már a háromszékiek céloztak pontosabban, és ennek meg is lett az eredménye. A 26. percben az Ágyúsok harmadik sora hozta össze a vezető találatot, amikor Antal Alfréd átadásából Gecse Olivér küldte a hálóba a korongot (1-0).
A mérkőzés záró felvonásában aztán felpörögtek az események, előbb Szabó Dávid egy emberelőnyös szituációt kihasználva szerezte meg a Steaua egyenlítő gólját a 46. percben, azonban a vendégek öröme mindössze tizenhat másodpercet tartott, ugyanis a túloldalon szinte azonnal érkezett Bíró Ottó válasza, aki ismét vezetéshez juttatta a háromszékieket (2-1).
Nem sokkal később pedig a hazaiakon volt a sor, hogy éljenek a Mihail Georgescu kétperces kiállításával adódott lehetőséggel, és Roth Zoltán passzából Bíró Mátyás megduplázta az Ágyúsok előnyét (3-1). De ezzel még nem ért véget a kék-narancs mezesek rohama, újabb három perc elteltével Ilyés Tamás szolgálta ki Gecse Olivért, aki második találatával bebiztosította csapata győzelmét (4-1).
A párharc vasárnap este folytatódik, az Ágyúsok 18 óra 30 perckor ismét a kézdivásárhelyi Deme László Műjégpályán a Bukaresti Steaua együttesével mérik össze erejüket.
Idén még egyáltalán nem játszott török csapatánál Marius Ștefănescu, aki még a keretbe sem került be a Konyaspornál. A Sepsi OSK volt alapembere emiatt úgy döntött, hogy egyoldalúan felmondja a szerződését.
A jégkorong Erste Liga hivatalos oldalán megjelentek a rájátszás hivatalos időpontjai, a negyeddöntő március 10-én kezdődik. A Gyergyói Hoki Klub és a Csíkszeredai Sportklub már a legjobb nyolc között egymásnak feszül.
„Lazító robbantásokat” végzett az Országos Sóipari Társaság tavaly májusban a parajdi sóbánya felszíni sórétegében, amikor új medret próbáltak kialakítani a megnövekedett hozamú Korond-patak elterelésére. A robbanások lehetséges hatásáról érdeklődtünk.
A Demokratikus Koalíció (DK) az Országgyűlés tavaszi ülésszakának első napján is folytatta a külhoni magyarok szavazata kapcsán megkezdett uszítást. Zsigmond Barna Pál válaszában leszögezte: aki a nemzet ellen fordul, „a történelem szemétdombjára kerül”.
Új árvízvédelmi rendszert építtet a román kormány 332 millió lejes beruházással a Korond-patakon, amely alapvetően befolyásolhatja Parajd jövőjét. Nyágrus Lászlót, Parajd polgármesterét kérdeztük a beruházás részleteiről és az új bánya lehetőségéről.
Fejes Rudolf Anzelm és hívei hosszú időn át farkasszemet néztek a végrehajtóval, a patthelyzetet végül a polgármesteri hivatal oldotta fel, ideiglenesen.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!