A csütörtök délutáni összecsapás 12. percben már 3–0 volt az állás, és ez reálisan tükrözte a mérkőzés elejének játékát. A GYHK nem találta a ritmust, a brassóiak pedig többször átrohantak rajtuk és büntettek minden hibát. Carlson két bombája után Valchar is betalált.
A második harmadban a cseh csatár is belőtte a maga második gólját. Eközben a piros-fehéreknek is voltak helyzetei, de a korong nem jutott át a Polc által őrzött kapun.
McFadden találata után pedig már 5–0 állt az eredményjelzőn.
A 35. percben St. Amant lőtte be a becsületgólt, de így is csúfos volt az állás. Ezt követően azonban a gyergyóiak megmutatták, többet tudnak ennél. Már a második harmad közepén elkezdték kiegyenlíteni a játékot, egyre inkább látszott, erővel jobban bírják mint a brassóiak.
A záró harmadra úgy jöttek ki, mint akik tényleg hisznek a fordításban. Szabó szépített, majd St. Amant 5-3-ra hozta fel az együttest.
Több óriási helyzet is kimaradt közben, és közel volt az 5–4.
Végül nem történt meg a szenzáció, nem sikerült a fordítás, Valchar 6–3-ra alakította az állást. Szabó gólja állította be a 6–4-es végeredményt.
Kár volt az első 30 elrontott percért...
A két csapat vasárnap 18 óra 30 perckor Gyergyószentmiklóson találkozik. Ha akkor a GYHK győz, hétfőn is lesz folytatás. A piros-fehér szurkolók most abban reménykedhetnek, hogy jövő héten, szerdán is lesz mérkőzés. Az utolsó húsz percben látottak szerint nem elképzelhetetlen.
Romániai jégkorongbajnokság, rájátszás, 2. mérkőzés:
Brassói Corona–Gyergyói Hoki Klub 6–4 (0–3, 2–1, 1–3).
Gólszerzők: Cody Carson (4. és 9. perc), Radim Valchar (12., 28, 45.), Josh McFadden (50.), illetve Shawn St. Amant (35., 50.)Szabó Pál Krisztián (47., 58).
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
Elhunyt Jenei Imre, a román labdarúgás legendás alakja, a Bukaresti Steaua történetének egyik legnagyobb edzője. A BEK-győztes, a magyar és a román válogatottat is irányító szakember otthonában, Nagyváradon hunyt el 88 éves korában.
Jogerősen négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte csütörtökön a brassói ítélőtábla emberölési kísérlet és garázdaság miatt Dani Mocanu manele-énekest.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Ezer liter gázolaj folyt szét egy üzemanyag-töltőállomáson Beszterce-Naszód megyében, miután összeütközött egy autó és egy pótkocsis jármű.
Két évig üzemelt engedély nélkül egy polgármester családi tulajdonú benzinkútja. Főnöke macskájának bántalmazása miatt vettek őrizetbe egy nagyváradi férfit.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!