Videón a romániai és bolgár női hokiválogatott tömegverekedése

Székely Sport 2023. április 11., 11:53 utolsó módosítás: 2023. április 11., 11:56

Két győzelemmel zárta a divízió III/A világbajnokságot a romániai női jégkorongválogatott. Az utolsó játéknapon a bolgárok elleni mérkőzés tömegverekedéssel zárult, a játékvezetők 554 percnyi kiállítást osztottak ki.

A bolgár lányok nem bírták el a súlyos vereséget, a jégen estek neki ellenfelüknek Fotó: Facebook/Federatia Romana de Hochei pe Gheata - FRHG

A brassói vébé zárómeccsén a romániai válogatott kiütéses, 10–2-es győzelmet aratott Bulgária felett. Az első harmad kiegyenlített játékot és egy-egy gólt hozott, a második játékrészben már a hazaiak akarata érvényesült a játéktéren és elléptek kettővel. Az utolsó harmadban egymás után születtek a hazai gólok.

A bolgár lányok pedig nem bírták cérnával és a mérkőzés végén nekiestek a hazai lányoknak. A romániai csapat fele a kapusuk felé korcsolyázott, hogy ünnepeljék a győzelmet,

amikor látták, hogy társaikat ütlegelik az ellenfelek. Segítségükre siettek, lett egy általános tömegverekedés.

Miután sikerült ezt lecsillapítani a játékvezető már nem engedte vissza a jégre a feleket a különdíjak átadására és a himnusz meghallgatására sem.

Kilenc-kilenc bolgár, illetve romániai lány kapott 25 perces, végleges kiállítást, az egész mérkőzésen pedig 554 perc büntetést osztottak ki a játékvezetők: 245-t a romániai válogatottnak, 289-et pedig a bolgároknak.