A 2007-ben és később született fiatal hokisok számára kiírt vetélkedőre hét csapat nevezett be, öt erdélyi és kettő regáti: a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK, a Felcsík SK, a Székelyudvarhelyi VSK (amely Alcsík gárdájával közösen indított csapatot), a Brassói Corona, a Dunărea Galați és az ACS Olimpia Ploiești korosztályos együttese.
A hétvégén a Székelyudvarhelyi VSK a Galai Dunărea vendége volt, a fiatalok szoros, fordulatos mérkőzéseket játszottak.
Szombaton:
Galaci Dunărea–Székelyudvarhelyi VSK 4–3 (2–0, 1–3, 1–0),
gólszerzők: Igor Goncsarov és Olekszej Jurevics 2-2, illetve Jancsó Zsolt, Filep Zétény és Hajdó Keve.
Vasárnap:
Galaci Dunărea–Székelyudvarhelyi VSK 6–4 (0–3, 2–1, 4–0),
gólszerzők: Andrei Simionel 3, Vlad Meca 2 és Alex Trincu, illetve Pál Dávid és György Márk 2–2.
A forduló korábban lejátszott mérkőzésein: Gyergyószentmiklósi ISK–Felcsík SK 2–4 és 3–4, illetve Brassói Corona–Csíkszeredai ISK 4–1 és 5–2.
Az U16-os hoki bajnokság állása
1.Felcsík SK 44 pont / 16 mérkőzés
2.Brassói Corona 36 pont / 16 mérkőzés
3.Gyergyószentmiklósi ISK 33 pont / 16 mérkőzés
4.Csíkszeredai ISK 22 pont / 16 mérkőzés
5. Dunărea Galați 21 pont / 20 mérkőzés
6. ACS Olimpia Ploiești 13 pont / 16 mérkőzés
7. Székelyudvarhelyi VSK 5 pont / 16 mérkőzés
A következő fordulóban (március 25–26.): Brassó–Gyergyószentmiklós, Székelyudvarhely–Csíkszereda és Ploiești–Felcsík. A Galac csapata szabadnapos lesz.
A labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es szezonjának rajtja előtt egyértelműnek tűnik, hogy az újonc Sepsi OSK és az FK Csíkszereda számára az elsődleges cél a biztos bennmaradás kiharcolása lesz. Nézzük, milyenek az erőviszonyok az élvonal mezőnyében.
Utolsó felkészülési mérkőzését vívta a Sepsi OSK a labdarúgó Szuperliga 2026–2027-es idényének rajtja előtt. Ovidiu Burcă együttese a másodosztályú Marosvásárhelyi ASA ellen 1–1-es döntetlent játszott hazai pályán.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A Jóisten, családja és a sport adott erőt Kelemen-Nemes Kinga neurológus rezidensnek, akinek nemrég daganatos megbetegedéssel kellett szembenéznie. A marosvásárhelyi orvos most segíteni szeretne a rákos betegeken és családtagjaikon.
A Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor (Tusványos) szervezői megerősítették, hogy Orbán Viktor idén is ott lesz a tusnádfürdői rendezvényen. A volt kormányfő előadásán való részvétel regisztrációhoz kötött.
… meglett a kormánybuktatás után készített első közvélemény-kutatás, érdekesek az eredmények… és Nicușor Dan államelnök enyhén szólva hülyét csinált magából a NATO-csúcsértekezleten.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!