A 2007-ben és később született fiatal hokisok számára kiírt vetélkedőre hét csapat nevezett be, öt erdélyi és kettő regáti: a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK, a Felcsík SK, a Székelyudvarhelyi VSK (amely Alcsík gárdájával közösen indított csapatot), a Brassói Corona, a Dunărea Galați és az ACS Olimpia Ploiești korosztályos együttese.
Eredmények
Szerdán este:
Csíkszeredai ISK–Olimpia Ploiești 5–3 (1–1, 2–1, 2–1),
gólszerzők Incze Béla, Szentes Mózes, Becze László, Török-Láday Gergő és Hajdu Tamás, illetve Marian Manolică 2 és Marc Popescu.
Csütörtökön délután:
Csíkszeredai ISK–Olimpia Ploiești 4–3 (2–0, 1–3, 1–0),
gólszerzők Incze Béla, Szentes Mózes, Török-Láday Gergő és Raul Samoilă, illetve Marian Manolică 2 és Radu Stănescu.
Az U16-os hoki bajnokság állása
1. Felcsík SK 56 pont / 20 mérkőzés
2. Gyergyószentmiklósi ISK 47 pont / 22 mérkőzés
3. Brassói Corona 40 pont / 20 mérkőzés
4. Csíkszeredai ISK 40 pont / 24 mérkőzés
5. Dunărea Galați 21 pont / 22 mérkőzés
6. ACS Olimpia Ploiești 13 pont / 20 mérkőzés
7. Székelyudvarhelyi VSK 5 pont / 20 mérkőzés
A Felcsík SK gyakorlatilag bajnok, előnye behozhatatlan. A tervek szerint minden csapat lejátssza a tervezett 24 mérkőzést.
Már nem Kevin Constantine a Csíkszeredai Sportklub jégkorongcsapatának vezetőedzője – a hírt a Székely Sportnak maga az amerikai szakember erősítette meg.
A Sepsi OSK Voluntari felett aratott 2–1-es győzelme nemcsak örömre, de bizakodásra is okot adott Diószegi László klubelnöknek, aki a szezon során először úgy nézhet rá a bajnoki tabellára, hogy csapata a felsőházi rájátszást érő 5. helyet foglalja el.
Egy adósság miatt keletkezett konfliktusban vesztette életét egy 47 éves Hargita megyei férfi, miután egy 21 éves mikóújfalusi fiatal késsel szívtájékon szúrta. Az áldozat még autóba szállt, hogy hazamenjen, de útközben elvérzett.
Őrizetbe vették szerdán egy lugosi iskola pedagógusát, miután azzal gyanúsítják, hogy tanítás közben felpofozott két tízéves diáklányt. A városi rendőrséget a gyerekek szülei értesítették a történtekről.
Igencsak nehéz kérdésekre kell válaszolniuk azoknak, akik szeretnének román állampolgárok lenni – erre világított rá Dominic Fritz temesvári polgármester.
További híreink: négy év börtönre ítélték „a nagy matematikusnak” kampányoló manelistát, de meglépett, a településekre bemerészkedő medvéket pedig ezentúl azonnal ki lehet lőni.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!