Sofron gólja nem volt elég a magyarok továbbjutásához

Dobos László 2024. február 10., 23:39

Nem jutott tovább a magyar férfi jégkorong-válogatott a 2026-os téli olimpia utolsó kvalifikációs körébe, mert a budapesti selejtezőtorna zárómérkőzésén, szombaton este 2–1-re kikapott a japán csapattól.

Mihály Ákos (b) és a japán Irikura Taiga csatája a Magyarország–Japán mérkőzésen Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

Don MacAdam szövetségi kapitány együttese előzőleg a spanyolokat 7–3-ra, a litvánokat pedig 7–1-re verte a Tüskecsarnokban, így készülhetett a japánok elleni sorsdöntő csatára.

Gyorsan háromszor is emberhátrányba kerültek a hazaiak, de ebből nem született gól, és abból sem, hogy a magyarok 1:44 percig kettős emberelőnyben játszottak. A folytatás hasonlóan alakult, rengeteg volt a kiállítás, és végül a 37. percben Sofron István bődületes erejű lövése utat talált a kapuba. Ez volt a történelmi, 100. magyar gól Japán ellen. Bálizs Bencének ebben a szakaszban volt egy hatalmas, akrobatikus védése a lepkés kesztyűvel, egyszer pedig a kapuvas mentette ki.

Horváth Bálint (b) és a japán Halliday Dzsiei Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A záró harmad japán büntetőlövéssel indult, Bálizs lábbal védett, ám a 44. percben emberelőnyben Nakadzsima Sogo egyenlített. 2:02 perc múlva a kapu előtti betörésből Halliday Jiei szedte össze a szabad korongot és vágta a hálóba. Erősen nyomtak a hazaiak, ám egy újabb létszámfölényes két perc maradt kihasználatlanul. A hajrában a kapust is levitte a házigazda, de nem sikerült betalálni, így elmaradt a továbbjutás, és a japánok készülhetnek a nyár végi kvalifikációra. Az örökmérlegben ez volt a 18. japán győzelem 17 vereség mellett.

Férfi jégkorong, olimpiai selejtező, 2. kör, G csoport:
Magyarország–Japán 1–2 (0–0, 1–0, 0–2).
Gólszerzők: Sofron István (37.), illetve Nakadzsima Sogo (44.) és Jiei Halliday (46.).
Kapura lövések: 37–20.
Büntetőpercek: 14–12.
Játékvezetők: Roman Mrkva (csehországi) és Janne Wuorenheimo (finnországi), illetve Luka Maekinen (finnországi) és Quentin Ugolini (franciaországi).

Magyarország: Bálizs Bence, Vay Ádám (kapusok) – Stipsicz Bence, Fejes Nándor, Galló Vilmos, Hári János, Erdély Csanád (első sor); Falus Ádám, Kiss Roland, Sebők Balázs, Sofron István, Mihály Ákos (második sor); Horváth Milán, Hadobás Zétény, Németh Kristóf, Nemes Márton, Terbócs István (harmadik sor); Ortenszky Tamás, Horváth Bálint, Nagy Krisztián, Nagy Gergő, Sárpátki Tamás (negyedik sor). Szövetségi kapitány: Don MacAdam

Japán: Yuta Narisawa, Eiki Sato (kapusok) – Kotaro Yamada, Riku Ishida, Shigeki Hitosato, Shogo Nakajima, Yushiroh Hirano (első sor); Jiei Halliday, Seiya Hayata, Kosuke Otsu, Kento Suzuki, Yuto Osawa (második sor); Koki Yoneyama, Hiroro sato, Kenta Takagi, Teruto Nakajima, Sota Isogai (harmadik sor); Yusei Otsu, Keigo Minoshima, Taiga Irikura, Yushi Nakayashiki, Kohei Sato (negyedik sor). Szövetségi kapitány: Perry Pearn.

Sebők Balázs (b) és a japán Minosima Keigo Fotó: MTI/Hegedüs Róbert

A nap másik mérkőzésén: Litvánia–Spanyolország 2–0 (1–0, 1–0, 0–0).

Korábbi eredmények: Magyarország–Spanyolország 7–3, Japán–Litvánia 6–4, Japán–Spanyolország 6–3 és Magyarország–Litvánia 7–1.