A magyar szövetség beszámolója szerint Kevine Constantine szövetségi kapitány két nap pihenőt adott a játékosoknak a lengyelországi és nagy-britanniai felkészülési túrát követően, és április 30-tól, vasárnaptól folytatja a munkát az együttessel.
A keretből kikerült Ambrus Gergő, Magosi Bálint és Sárpátki Tamás.
A csapathoz csatlakozik Karol Csányi és Sebők Balázs: előbbi Szlovákiában a HKM Zvolennel játszott Extraliga-döntőt, utóbbi Finnországban az Ilvesszel vívott Liiga-bronzmérkőzést.
A magyar bő keretnek így négy székelyföldi születésű játékos, Mihály Ákos, Bartalis István (mindkettő Hydro Fehérvár AV19), Fejes Nándor (Gyergyói HK) és Sofron István (Csíkszeredai Sportklub) a tagja, de a válogatottal készül két erdélyi csapatnál hokizó anyaországi hokis, Vincze Péter (Gyergyói HK) és Kóger Dániel (Brassói Corona) is. A válogatott egyik másodedzője Szilassy Zoltán, aki idén tavasszal Erste Ligát nyert a Gyergyói HK-val.
Kevine Constantine alakulata az eddigi nyolc felkészülési mérkőzéséből mindössze egyet nyert meg, és jövő szerdán, illetve csütörtökön az MVM Dome-ban a szintén elit vb-s Szlovéniát, május 9-én pedig Kanadát fogadja.
A világbajnokságon sorrendben Dánia (május 13.), az Egyesült Államok (május 14.), Franciaország (május 16.), Svédország (május 18.), Finnország (május 19.), Németország (május 21.) és Ausztria (május 22.) lesz az ellenfél Tamperében. A nyolcas utolsó helyezettje kiesik a divízió I/A-ba, az első négy helyezett pedig negyeddöntőt játszhat a rigai csoport négy legjobbjával.
Kapusok: Bálizs Bence (JKH GKS Jastrzabie), Horváth Dominik (Hydro Fehérvár AV19), Rajna Miklós (UTE, Coventry).
Hátvédek: Falus Ádám (Küsnacht Lions), Fejes Nándor (Gyergyói HK), Garát Zsombor (BJA), Hadobás Zétény (Västeras), Horváth Milán (Hydro Fehérvár AV19), Kiss Roland (DVTK Jegesmedvék), Pozsgai Tamás (BJA), Stipsicz Bence (Hydro Fehérvár AV19), Szabó Bence (BJA), Szirányi Bence (DVTK Jegesmedvék).
Csatárok: Bartalis István (Hydro Fehérvár AV19), Csányi Karol (Zvolen), Erdély Csanád (Hydro Fehérvár AV19), Galló Vilmos (Linköping), Hári János (Hydro Fehérvár AV19), Kóger Dániel (Brassói Corona), Mihály Ákos (Hydro Fehérvár AV19), Nagy Gergő (FTC-Telekom), Nagy Krisztián (BJA), Németh Kristóf (Hydro Fehérvár AV19), Papp Kristóf (Northern Michigan University), Sebők Balázs (Ilves), Sofron István (Csíkszeredai Sportklub), Terbócs István (Hydro Fehérvár AV19), Vértes Nátán (Hydro Fehérvár AV19), Vincze Péter (Gyergyói HK).
Már a második új igazolását jelentette be hétfő délután a Sepsi OSK. A Szuperliga következő idényére készülő háromszéki együttes Gustavo Cascardo érkezése után Aboubakar Keita szerződtetéséről is beszámolt, ezzel tovább erősítve a keretét.
A nyári átigazolási időszak eddig a legtöbbet tárgyalt székelyföldi futballhíre kétségtelenül az Anderson Ceará ügye volt. Az FK Csíkszereda brazil támadó középpályása iránt több klub is érdeklődött, és úgy tűnt, hogy az FCSB-nél folytatódik a karrierje.
Anyagi kárral és látványos rendőrségi intézkedéssel járó közlekedési baleset történt szerdán délután Csíkszeredában. Egy szekér hajtója és utasai a baleset után agresszíven viselkedtek, így a rendőrség különleges egységének közbelépésére is szükség volt.
Nem találta megalapozottnak az alkotmánybíróság Nicușor Dan alkotmányossági kifogását, amelyet a barna medvék támadásainak megelőzésére és leküzdésére irányuló azonnali beavatkozási módszerek jóváhagyásáról szóló törvény ügyében nyújtott be.
Várhatóan a nyár vagy az ősz folyamán találkozik újra Magyar Péter kormányfővel Kelemen Hunor. Az RMDSZ elnöke szerint a cél továbbra is egy tiszteleten, együttműködésen és bizalmon alapuló kapcsolat kialakítása Románia és Magyarország között.
És mi lenne, ha ki-ki kénye-kedve szerint oszlathatna fel neki nem tetsző pártokat?
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!