A vasárnap délután lejátszott mérkőzésen Litvánia az első negyedóra után 2–0-ra vezetett, de a romániai csapat a szünetig szépített. A középső játékrészben Péter Balázs két góljavál fordítottak, és a 3–2-es vezetést a meccs végéig tartani tudta. Hiába lőttek többet kapura a litvánok, és hiába küldtek az utolsó percekben kapusuk helyett is mezőnyjátékost a jégre, az egyenlítés nem jött össze.
A romániai válogatott mindkét gólszerzőjének karrierje hasonló: az első játékrészben szépítő Kovács Mátyás, illetve a második harmadban kétszer is betaláló Péter Balázs is Csíkszeredában született, és mindketten Németországban pallérozódtak ifi szinten.
A 2022–2023-as szezonban Péter Balázs a Csíkszeredai Sportklub játékosa volt, Kovács Mátyás pedig a Brassói Coronáé.
További eredmények:
Nagy-Britannia–Lengyelország 5–4, hosszabbítás után
Olaszország–Dél-Korea 6–1.
Korábban, az 1. fordulóban:
Olaszország–Románia 6–2,
Lengyelország–Litvánia 7–0,
Nagy-Britannia–Dél–Korea 4–0.
Kedd (május 2.): 14.30-tól Románia–Dél-Korea, 18 órától Olaszország–Lengyelország, 21.30-tól Nagy-Britannia–Litvánia.
Szerda (május 3.): 14.30-tól Dél-Korea–Lengyelország, 18 órától Litvánia–Olaszország, 21.30-tól Románia–Nagy-Britannia.
Péntek (május 5.): 14.30-tól Románia–Lengyelország, 18 órától Litvánia–Dél-Korea, 21.30-tól Olaszország–Nagy-Britannia.
A romániai válogatott találkozói az AntenaPlay online platformon keresztül követhetők élőben.
Kapusok: Patrik Polc, Tőke Zoltán László (mindketten Brassói Corona), Béres Szilárd (Háromszéki Ágyúsok).
Hátvédek: Bors Huba Ferenc, Pavlo Boriszenko (mindketten Brassói Corona), Timur Raszulov, Florin Alexandru Creangă (Bukaresti Steaua), Salló Alpár, Gecse Hugó (Csíkszeredai Sportklub), Jevgenyij Jemeljanenko (Galaci CSM).
Csatárok: Gajdó Balázs, Kovács Mátyás (mindketten Brassói Corona), Andrei Filip (Bukaresti Steaua), Farkas Tamás, Eduard Cășăneanu, Péter Balázs Szabolcs, Fodor Csanád (mind Csíkszeredai Sportklub), Jevgenyij Limanszki, Vladiszlav Teamriuc, Mircea Cristian Constantin (mind Galaci CSM), Molnár Zsombor, Molnár Zoltán (mindketten Háromszéki Ágyúsok).
Stáb: Julius Penzes (vezetőedző), Nelu Alexe és Norbert Javorcik (másodedzők).
Kevesebb mint egy hónap után menesztette a Csíkszeredai Sportklub a novemberben érkezett Peteris Skudrát: a lett vezetőedzővel egyetlen pontot szerzett a csapat a jégkorong Erste Ligában, miközben sorra jöttek a vereségek.
Fontos hazai győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi OSK a labdarúgó 2. Ligában, a 15. forduló zárómeccsén, hétfőn délután a házi gólfelelős Heras találatával megverte a felsőházba vágyódó Jászvásári Polit.
Tragikus hirtelenséggel elhunyt a Hargita Megyei Mentőszolgálat Csíkszeredai mentőpontjának főasszisztense, Szabó Lenke – jelentette be a mentőszolgálat.
Élesen bírálja Nicuşor Dan román államfőt Cătălin Avramescu filozófus, politológus, aki azt állítja, hogy az elnök olyan háborús veteránt tüntetett ki a román nemzeti ünnep alkalmából, aki a nácik oldalán részt vett többek között az odesszai mészárlásban.
Több mint 3000 román és szövetséges katona részvételével rendezték meg hétfőn Bukarestben a hagyományos katonai díszszemlét a Román Királyság és Erdély egyesülését egyoldalúan kikiáltó 1918-as gyulafehérvári román nemzetgyűlés 107. évfordulója alkalmából.
A románok elsöprő többsége szereti a hazáját és büszke Romániára. „Ki az a Sara?” – liszttel és egyéb alapélelmiszerekkel dekorálta ki volt párja autóját egy nő.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!