A 2007-ben és később született fiatal hokisok számára kiírt vetélkedőre hét csapat nevezett be, öt erdélyi és kettő regáti: a Csíkszeredai ISK, a Gyergyószentmiklósi ISK, a Felcsík SK, a Székelyudvarhelyi VSK (amely Alcsík gárdájával közösen indított csapatot), a Brassói Corona, a Dunărea Galați és az ACS Olimpia Ploiești korosztályos együttese.
Székelyudvarhelyi VSK–Galaci Dunărea 1–9 (1–6, 0–1, 0–2),
gólszerzők: György Márk, illetve Andrei Caramfil 4, Olekszij Jurevics 2, David Radu, Vlad Meca és Rareș Toma.
Brassói Corona–Felcsík SK 5–4 – büntetőlövések után (1–1, 2–0, 1–3, 0–0, 0–1),
gólszerzők: Máthé Zsolt 3, Andrei Zamfir és Vasziljev Hlib, illetve János David 2, András Bence és Málnai Zalán.
ACS Olimpia Ploiești–Csíkszeredai ISK 1–8 (0–0, 0–5, 1–3),
gólszerzők: Radu Stănescu, illetve Incze Béla 2, Farkas Alpár, Török-Láday Gergő, Bálint Attila, Mihály Aba, Vaslabán Csongor és Asandei Krisztián.
ACS Olimpia Ploiești–Csíkszeredai ISK 3–12 (1–5, 0–2, 2–5),
gólszerzők: Radu Stănescu 2 és Tudor Păvălică, illetve Mihály Aba 4, Becze László, Vaslabán Csongor és Incze Béla 2-2, Szennyes Mózes és Török-Láday Gergő.
Brassói Corona–Felcsík SK 4–5 – hosszabbítás után (0–3, 3–0, 1–1, 0–1),
gólszerzők: Máthé Zsolt, Victor Leuștean, Andrei Zamfir és Gheorghe David, illetve Márton Tamás 2, Haim Brassai Milán, Onodi Tamás és Szekeres Róbert.
Székelyudvarhelyi VSK–Galaci Dunărea 3–4 (2–1,1–0, 0–3),
a hazai csapat gólszerzői: Rácz Bendegúz Gergő 2 és György Márk.
A Gyergyószentmiklósi ISK csapata szabadnapos volt.
Az U16-os bajnokság állása
1. Brassói Corona 17 pont (46–19) / 8 mérkőzés
2. Felcsík SK 15 pont (29–15) / 6 mérkőzés
3. Csíkszeredai ISK 12 pont (34–29) / 8 mérkőzés
4. Gyergyószentmiklósi ISK 9 pont (18–11) / 6 mérkőzés
5. Galaci Dunărea 9 pont (28–43) / 8 mérkőzés
6. ACS Olimpia Ploiești 5 pont (20–37) / 6 mérkőzés
7. Székelyudvarhelyi VSK 4 pont (11–32) / 6 mérkőzés
A következő forduló (február 4–5.) programja: Csíkszereda–Székelyudvarhely, Gyergyószentmiklós–Brassó és Felcsík SK–Ploiești. Galac csapata szabadnapos lesz.
Kiválóan szerepel a női élvonalban a Puskás Akadémia csapata, amelynek kapuját ősztől az FK Csíkszeredától érkező Tankó Réka Boglárka védi. A felnőtt fociválogatottba is behívott hálóőrrel beszélgettünk.
Idegenbeli mérkőzéssel zárja az évet az FK Csíkszereda, a labdarúgó Szuperliga 21. fordulójában az U Craiova otthonában lép pályára. A házigazdák európai kupabúcsúját kihasználva próbálnak pontot rabolni a piros-feketék.
Hét autó érintett abban a balesetben, amely szombaton délután történt Dálnok községben a 11-es országúton – közölte az országos rendőr-főkapitányság. Jelenleg áll a forgalom a helyszínen.
Az erdélyi magyarok körében Orbán Viktor a legnépszerűbb magyarországi politikus, több mint 90 százalékuk bízik benne, míg a magyar ellenzéki politikusok bizalmi indexe a román pártok népszerűségi szintjén áll – derült ki a SoDiSo Research kutatásából.
Életét vesztette egy román alpinista egy expedíció során a chilei Ojos del Salado tűzhányón, amely a világ legmagasabb aktív vulkánja. A chilei csendőrség speciális egységei rendkívül nehezen megközelíthető helyről próbálják meg kiemelni a holttestet.
Nem szárnyalt a turizmus 2025-ben. A pulpituson tépte szét Eminescu és Iorga fotóit a romániai zsidó közösség képviselője.
Iratkozzon fel hírlevelünkre, hogy elsőként értesüljön a hírekről!